Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van-e esély arra, hogy még...

Van-e esély arra, hogy még idén behívjanak?

Figyelt kérdés
Első sorban olyanok válasza érdekel, akik rá is látnak a témára. Testvéremmel nagy álmunk a katonaság. Mindketten lányok vagyunk, de most végeztünk az iskoláinkkal. Októberben szeretnénk toborzó irodába menni, de mindenütt azt olvastuk, hogy ne fűzzünk túl sok reményt ahhoz, hogy 1 éven belül behívnak minket. Tényleg erre kell számíthatunk?
2013. aug. 21. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Van.
2013. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szégyellhetné el magát a sok emós köcsög, mikor már a lányok is önként jelentkeznek.
2013. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Miért is?

Mitől nagyobb dicsőség katonának lenni, mint orvosnak, mérnöknek vagy tanárnak?

2013. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma 14:12


Ugyanezt a kérdést fordítva is fellehetne tenni!

2013. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fel persze.

Csak nem hallottam még, hogy szégyellhetné magát a sok kis emós köcsög, hogy már a nők is tanárnak/mérnöknek/orvosnak mennek.

2013. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kyran


A sok kis emós köcsögről felesleges beszélni, mivel katonának ugyanolyan alkalmatlanok, mint mérnöknek, orvosnak, tanárnak stb.-nek!

2013. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ÖMT-snek vagy szerződésesnek. ÖMT-nek én februárban jelentkeztem, márciusban volt alkalmassági, most júliusban képeztek ki, szóval elég gyors volt. Szerződésesnek én másfél éve jelentkeztem, de a kiképzésen beszéltem egy sráccal, ő azt mondta 5 év után hívták be, mást meg fél év után. Ki érti ezt?
2013. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban, csak nem szeretem mikor ennyire idealizáljak a katonaságot meg a kötelező sorkatonaságról beszélnek.

Aki akar, az tőlem menjen nyugodtan, úgy tudom a külföldi missziókat jól meg is fizetik.

2013. aug. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok belemenni a különböző zenei irányzatok képviselőinek elemzésébe annak ellenére sem, hogy nekem is meg van a saját véleményem róluk.


Sokan lebeszélnek minket a katonaságról, mert a munkanélküliség miatt állítólag sokan választották kényszermegoldásként és ezért sokat kell várni míg bekerülhet az ember lánya. Meg, hogy nem fizetnek túl jól, de ez minket annyira nem is érdekel.

Mi katonának születtünk. Egyszerűen tájékozódni szeretnénk a lehető legtöbb helyen, hogy mire is számíthatunk!? Egyébként mindenképp szerződésesnek szeretnénk menni és a háborús övezetek gondolatától sem zárkózunk el.

Köszönünk minden eddigi választ!

2013. aug. 22. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!