Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mitől függ, hogy egy katonát...

Mitől függ, hogy egy katonát hova helyeznek Magyarországon?

Figyelt kérdés

A katonának jelentkező ember döntheti el, hogy hova, milyen fegyvernemhez szeretne menni, vagy a vezetőség dönti el azt? Függhet az elhelyezés attól is, hogy ha arra a helyre megyek el jelentkezni ahol szeretnék majd szolgálni?

Budapesti lakos vagyok,de Tatára a MH 25.Klapka György Lövészdandárba szeretnék jelentkezni a későbbiekben.


2013. aug. 22. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire figyelembe veszik a lakhelyed távolságát, de legfőképpen azt, hogy hol van üres hely. Ha jelentkezel te mondjuk Debrecenbe, akkor valószínűleg nem vesznek fel, mert ott nincs üres hely és jó sok ideig jegelnek. Ebből a szempontból Tata jó választás, mert ha jól tudom (ami könnyen lehet, hogy hülyeség) azt a helyőrséget most töltik fel, meg a hódmezővásárhelyit. A fegyvernemet pedig abszolút te választod meg, csak ugyan az a szitu mint ahogy fentebb leírtam.
2013. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem te választod, legalább is régen így volt. Apám Komárom megyében lakott, de Nyírbátorba helyezték katonának.
2013. aug. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen régen még máshogy volt,de az még a régi rendszer volt.

Ha minden igaz,akkor 2 lövészdandár van hazánkban,egyik ugye Tatán,másik pedig Debrecenben. Én mindenképpen egy lövészdandárban szeretnék szolgálni,és Tata,ahol a 25. Klapka György Lövészdandár állomásozik az közelebb is van,meg szolgál ott ismerősöm is.

2013. aug. 23. 09:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Hat , nekem volt egy ismerosom, aki sajnos, nem volt szerencses, o lovesz akart lenni, de megis tuzer lett, mert tuljelentkzes volt lovesznek, de nem banta meg. Idovel ha nagyon akarsz ,be tudsz jutni barhova, ha elsore nem is, egyszer csak lesz uresedes. De kerdezo, nem csak a loveszdandarok mennek missziooookra, es nem csak gyakorlatoznak :)
2013. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen persze tudom,hogy nem csak ők mennek missziókba,hanem mások is, pl. A Bercsényiek,stb..

Hát azt meg remélem,hogy nem lesz túljelentkezés.

2013. aug. 25. 09:05
 6/9 anonim ***** válasza:

A Bercsényiek inkább bevetésekre mennek :)

De elméletben bármelyik ezred mehet....

2013. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudok is róla,milyen szép tetteket hajtanak végre a Bercsényiek.
2013. aug. 26. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt ketlem :)

Ha csak nem vagy bercsenyis, de az igazan szep tetteik kb 60 evre titkositva vannak...

2013. aug. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A youtube-on rajta van egy videó,miszerint Afganisztánban kimentettek egy amerikai csapatot.

Ezután ki is tüntették őket.

Azt hiszem,hogy úgy van fent youtube-on,hogy: Sólyom végveszélyben 2.

Keress rá,nagyon jó, 14 perces video!

2013. aug. 28. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!