Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti mit gondoltok a Amerika...

Ti mit gondoltok a Amerika Szíria elleni katonai akciójáról?

Figyelt kérdés
Én nem kívánok álláspontot foglalni, csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. :)

2013. aug. 27. 19:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Ellenzem.
2013. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Irak...
2013. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Shai-Hulud ***** válasza:
64%
Várjuk meg az ENSZ ellenőreinek a jelentését. Attól függ, hogy mi a véleményem róla.
2013. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Egy biztos, éljen Oroszország! Én nekik hiszek, nem az amcsiknak. Ha másért nem, hát azért, mert amikor az ő uralmuk alatt voltunk, emberségesebben bántak a magyarokkal, mint most amcsi uralom alatt.
2013. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Még egyáltalán nem biztos, hogy lesz katonai akció, ők is az ENSZ jelentésére várnak.

Bár valószínű a jelentés majd homályosan fogalmaz, mindenki úgy értelmezi majd, ahogy az érdeke kívánja. Az ellenőrök már előre leszögezték, hogy csak azt tudják megállapítani, hogy bevetettek-e vegyi fegyvert. Azt hogy azt ki tette már nem lehet megállapítani.


Abban biztos vagyok, hogy ha beavatkozik a NATO, az sem fogja elhozni a békét.

2013. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 EagleHUN ***** válasza:
62%

A 3. világháború kezdete lehet.

Szíria szövetségese Irán és Oroszország (Észak Korea? is talán). Az Oroszok és Irán is szállít fegyvereket nekik mármint a "rezsim" -nek és nem az Izrael által felbujtogatott fölkelőknek. Az Oroszok egyetlen közel keleti légibázisa van ott, nem fogják végleg föladni semmiképpen sem! Irán majdnem legyőzte annak idején Szaddamot az Irak-Iráni háborúban. 80-milliós ország, ásványkincsekben olajban gazdag, fejlett saját fegyverrendszereket fejleszt! Az Iráni forradalom óta nem támadott meg senkit sem, de ez nem azt jelenti hogy nem kelne a szövetségesei védelmére sem! Iránban él az Izraelen kívüli második legnagyobb Zsidó közösség a földön (az amerikainál nem nagyobb!), békében az Iráni emberekkel. Felvilágosultabb ország mint egyes amerika barát szomszédai (pl a nők nincsenek elnyomva, nem kell csadort viselniük stb...) Nagon nem kellene lebecsülni ezt az országot!

Nagy baj lehet még abból ha külső támadás éri Szíriát.

Egyébként várjuk meg a szakértők jelentését!

De egyébként mi újat tudnak mondani egy vegyi fegyverről? Meg tudják erősíteni a bevetését, de azt nem lehet megmondani semmiből hogy ki állította elő és ha ezt mégis azt még kevésbé hogy ki vetette be!

4 Verzió lehetséges:

-A Szír rezsim állította elő és ők is vetették be?

-A Szír rezsim állította elő de ellopták tőlük és ellenük vetették be?

-Szír vegyi fegyver tudósok átálltak a felkelőkhöz és a felkelők maguk állították elő és vetették be?

-Izrael állította elő és adta a felkelőknek hogy bevessék és ezzel háborút provokáljanak?


Mégis most komolyan ezek közül bármelyiket is állítják majd ezek a "független" és "pártatlan" szakértők azt el is kell hinnie a világnak?


És ha tegyük fel Irán és Oroszok nem avatkoznak be és a "Szövetségesek" legyőzik a Szír rezsimet, utána mi lesz? Úgy jár mint Afganisztán és Irak? Polgárháborús övezet marad évtizedekre, mert ugye a Szövetségesek demokratikus szavazás ide vagy oda a hagyományőrző vallásos muszlimokat akik ezen országokban (is) többségben vannak nem nagyon akarják hagyni hatalomra jutni. Inkább a kisebbség támogatását élvező nyugatbarát "hazaárulókat" segítik hatalomra. (Ahogy Magyarországon a hazaáruló MSZP SZDSZ páros segítve volt van és lesz nyugatról.)


Szerintem hagyni kell hadd rendezzék egymás közt. Izrael majd csak megunja a felkelők támogatását, vagy a felkelők jönnek rá hogy bepalizták őket, ők csak eszközök egy disznóságban. Vagy elfogynak majd végül, (ez a legszomorúbb verzió), de még mindig jobb mint a 3. világháború.

2013. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 doboszoli ***** válasza:
100%
Amíg a határaikon belül maradnak, ha akarják, ám öljék egymást.
2013. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

Hát őszintén szólva jobban örültem volna, ha a felkelők maguk vívják ki a szabadságukat, de a mérges gáz azért túl megy minden határon. Ezzel viszont csak az a baj soha nem fog kiderülni, hogy ki használta. Egyébként itt mindenkinek elmondom, okoskodás nélkül, hogy a megfigyelők nem azért mentek oda, hogy kiderítsék ki használta a harci gázt, hanem csak azt, hogy valóban történt-e gáz támadás:


[link]


Utolsó bekezdés.

2013. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem Amerikának egyszerűen nincs joga beavatkozni ebbe a háborúba maradjanak csak otthon nem kell hogy ők legyenek a Közel-Kelet királyai elég az nekik hogy Burger Kingek.De hagyni kéne őket nyugodtan majd ők eldöntik hogy béke lesz-e vagy nem,ha meg nem lesz akkor majd a saját kárukon megtapasztalják a rossz döntéseik súlyát.Oroszország szerintem nem fog nyíltan beleavatkozni a háborúba nekik majd pénzügyileg jön jól ez a kis háborúzgatás mert keményen ellátják majd a Szír rezsimet fegyverekkel.Irán meg csak akkor fog beavatkozni szerintem ha tényleg forró lesz a helyzet.Nekem mindegy hogy mi lesz ott egy a lényeg hogy atombomba ne robbanjon.
2013. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Annak nincs realitása, hogy atom fog robbanni akármi is lesz.
2013. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!