Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hadsereg által használt...

Szuperpocok kérdése:

A hadsereg által használt technológia hány évvel haladja meg a civil életben használt technikát?

Figyelt kérdés
Ugyebár nem titok, hogy sok általunk használt eszköz valamilyen katonai célra létrehozott technikára vezethető vissza. Viszonyítási alapnak én az USA hadseregét venném mert az a legmodernebb. Ti tudtok valamit erről?

2013. febr. 9. 11:16
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
95%
USA-ban akár 10 évvel is számolhatnánk, Magyarországon -30 -al.
2013. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet egzaktul meghatározni, méghozzá azért, mert sok olyan technikai vívmány van, ami a köznapi életbe sohasem került be de a hadsereg használja, vagy csak nagyon hosszú idő után (pl. nincs vagy nem volt rá szükség), vagy egyszerre kezdi használni a hadsereg és a civil lakosság is, de olyan is van, amit először a civilek használnak, és csak később lesz a katonaság számára is használati értéke. Olyan technológia is van, aminek az alapja már régóta ismeretes, de ugyanazt a fizikai jelenséget hol a civilek, hol a hadsereg hasznosítja különböző eszközökben, felváltva. Lásd pl. mikrohullámú sugárzás: először a hadsereg használta felderítéshez, aztán a civil lakosság használatába került pl. mikrosütőként, mostanában pedig megint a hadsereg kísérletezik vele tömegoszlató fegyverként.
2013. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

20 év volt, mikor én voltam katona.


Gondolom a benzinbefecskendezős, ABS-es tankok ennyivel hamarabb jelentek meg.


A robbanóanyagoknál is nagy a lemaradás.

Amit a hadsereg már régen használ, civil bankrablókhoz csak 20-25 év késéssel jut el.

2013. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 év kb.
2019. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!