Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha megkapnátok a fegyverviselé...

Ha megkapnátok a fegyverviselési engedélyt éles fegyverre (ami 2 pisztoly tartására-viselésére jogosít fel), akkor melyik kettőt választanátok?

Figyelt kérdés

Szóval lehet két darab pisztolyotok, amit az utcán is viselhettek rejtve. Mondjuk egy főfegyver és egy backup? Hogy választanátok? (Az anyagiak nem számítanak.)


(Illetve úgy értem, hogy egy engedélyhez egy pisztoly jár, de egy embernek max. 2 viselésije lehet, ami azt eredményezi, hogy egyszerre 2 pisztolyt tarthat az utcán magánál. Csak azért mondom, hogy ne kötekedjen senki véletlenül se ezen.)


Melyik kettő típus lenne az?


2013. szept. 3. 08:56
1 2
 1/19 anonim válasza:
2013. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 kovpet ***** válasza:
85%

Nem viselnék soha 2db fegyvert, már egyet is kényelmetlen. Otthonvédelemre OK egy nagy revolver, de viselni? Első, jó választás a két linkelt fegyver, pár óra után dobnád is a kukába azt a két másfél kilós vasat :)


Ha muszáj lenne kettőt, akkor az elsőnek valami snubbie lenne, a másik meg egy derringer.

2013. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Nem kell feltétlenül két óriásra gondolni. Léteznek már zsebpisztolyok. Például Ruger LCP. 13 centi hosszú, 2 centi széles és 9 centi magas. Tárkapacitás 6+1 9 mm Browning Short. Súlya 270 gramm.

[link]


Diamondback DB 9


Tárkapacitás 6+1 9 mm Para

[link]


Ez most csak 2 volt, nem fogom mind az ezret bemutatni, de Glock 30S, ZVI Kevin, meg szinte minden gyártónak (Taurus, S&W, H&K, stb, stb) van már tenyérnyi méretű lapos és könnyű öntöltője.


Revolverekből is vannak már 300-400 gramm súlyú Snubbiek, amik sokszor nem is .38 Specialt, hanem .357 Magnumot tüzelnek.


Ezeket csak arra mondom, hogy nem kell feltétlenül elefántölő vadászpisztollyal és hadipisztollyal járni, mint az első tenné (amivel semmi bajom :D ) mert sokat fejlődött a technika.


Ha két fegyver van nálad, akkor a két fegyver összsúlya a testeden akár még 800 gramm alatt is maradhat, viszonylag nagy tűzerővel.

2013. szept. 3. 10:33
 4/19 anonim ***** válasza:

Részemről:

USP 45, és vagy egy 9 mm Glock mondjuk 17/19 vagy pedig egy SIGSAUER P228. (utóbbit fogtam is a kezemben!Jóféle!)

2013. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Úgy igazából miért is hordanál kettőt, meg mi célból? Mert egy bőven elég, ha tényleg önvédeni akarod magad.


Egy időben hordtam egyet.... igy utólag feleslegesen....

2013. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ha valaki csak egyet akar hordani, akkor hordjon egyet. Nem kötelező a kettőt, csak lehetőség van rá. Ha valaki egy fegyvert szeretne mondani, amit szívesen hordana, mert csak egyet akar, akkor mondjon egyet :)
2013. szept. 3. 19:43
 7/19 anonim ***** válasza:

Nálam a P9RC ami szerintem méltatlanul alábecsült. Vagy, ha külföldi kell akkor a FN Five-seven.


De nekem elég lenne csak egy fegyver.

2013. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az elso valamilyen 1911 (9mm) mert azokat nagyon szeretem, bar nehezek...

A backup pedig egy revolver, mert azok sohasem csodolnek be, de kisebb meretu, hogy nadragszarban vagy kabatzsebben elferjen.

2013. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azárt kérdeztem, hogy miért hordanál kettőt, ...mert tényleg magd akarod védeni? ... vagy csak nagy fiút akrod játszani.

... De komolyra fordítva a szót. Önvédelemre : a leg egyszerübbet, leg nagyobb visszatarzó erjejűt... felesleges a sok lőszer. Tehát valamilyen forgótáras 38-as vagy közel hasonló kalier (ez viszont drága... a lőszer meg pláne). Ha egyszerűt és nem túl sok törődést igénylőt akarsz akkor GLOGK almelyik vátozatát. Olcsó lőszer, relatíve olcsó fegyver, megbízható, arbantartásra nem igényes.

Ha csak úgy szórakozásból akarod, mert valós veszély nem fenyeget, akkor azt ved ami tetszik. Én egy Jerico-t hasznnáltam, azt kaptam amit vártam, de sokan nem szerik.

2013. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Abban igazad van, hogy a legtöbb önvédelmi szituáció véget vetéséhez pár lövés leadása elég, amihez elég egy 5-lövetű snubbie is. A nagyfiút maximum csak magam előtt fogom játszani, mert az ismerőseim és úgy általában a körülöttem lévő emberek fogják legutoljára megtudni, hogy éles pisztoly van nálam. A fegyverről szinte csak a szűkebb családi kör és 1-2 közeli barát tud majd.


Én is leginkább egy Glockra gondoltam és egy rövidcsövű, ötlötvetű revolverre mellé (vagy 8-lövetű .22-es kaliberűre) A kettő együtt 1 kg körül lenne, szóval nem látszana ki vagy húzná le az övem (bármim).


A 45 acp Glockok közül a Glock 30 valamelyik változata vagy a Glock 36, mert néztem, sajnos expanzív (JHP, üreges hegyű, ahogy tetszik) lőszert nem adnak önvédelemre és ez a kaliber az, ami a legkisebb átütésű, miközben nagy méretű, szóval nagyon elméletben ez nem megy át három emberen (a támadón, plusz két mögötte álló vétlenen), hanem megáll az első emberben.

2013. szept. 3. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!