Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon van katonai...

Magyarországon van katonai középiskola?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tudtommal már nincs egy sem!

Én kettőbe is jártam! Orosházán kezdtem, utána Szolnokon végeztem, mint vadászgépszerelő! És utána mentem a Kinizsire, ami akkor még Szentendrei Katonai Szakképző és Kollégium volt!

Nagy kár, hogy megszüntették ezeket az iskolákat, ott még "embert" faragtak az oda járókból! Ez nem diszkrimináció a többi iskolával szemben, de az biztos, hogy sokszor nagyobb követelmények voltak, mint bármilyen más "civil" iskolában!

Egy biztos, nem volt egy könnyű menet, de az is biztos, hogy nem kerültek ki onnan nyámnyila emberek!

Na, jó, talán csak én! :D

2009. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
62%
Mindent összegezve, mehetsz 8.osztályt elvégezve katonai iskolába de ez nem gimnázium hanem szakközép.Ami szintén középiskola.A kérdés csak az maradt hogy ad e érettségit illetve van e lehetőség a megszerzésere(erről az adott iskola honlapján felvilágosítást találsz).És hogy van e rá szükséged.Feltételezem van és ha tényleg komolyan gondolod a dolgot ez után(de érettségivel a kezedbe akár milyen suliból)jelentkezhetsz Tisztképzőre(Magyarországon a legjelentősebb a Zrínyi, az én időmbe ott 14xess túljelentkezés volt) vagy valamilyen diploma megszerzése után ezt megkerülve eleve magasabbról kezdheted a szamárlétrát ha jelentkezel a Honvédségbe.Röviden ennyi lenne remélem kielégítő volt.
2009. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az összegzés zavaró volt.

Nincs katonai képzés 18 év alatt, semmilyen formában.

A többi stimmel...

2009. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Én is szeretnék katonai suliba menni csak amikor oda kerülök akkor még csak 16 éves leszek és az baj?
2012. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Természetesen van!Debrecenben tudok egy rádiós katonai iskolát.A Gábor Dénes Elektronikai középiskola. [link] de szerintemmár kiscit későn írom.
2012. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
a II.Rákoczi Ferencnek van katonai osztálya :) Budapest.13.ker. ugytudom,II.Rákóczi Ferenc közgazdasági szakközépiskola
2013. dec. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ez gondolom már nem aktuális, de elmondom, hogy vannak olyan iskolák, ahol fakultációként jelen van a katonai alapismeret és hasonlók, a KatonaSuli program keretében, pl debreceni Kratochvil, II.Rákóczi Ferenc Fővárosi Közgazdasági Gyakorló Szakközép (az ország legjobbja), és hasonlók. Utána kell nézni, hogy melyik lenne jó neked. Google a barátja mindenkinek. (Egy tanulója vagyok a Rakoczinak ;) )
2015. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!