Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha kitörne egy háború, és nem...

Ha kitörne egy háború, és nem lennék hajlandó részt venni egy ilyen primitív dologban, mit tennének velem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 00:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
46%
semmit. én se mennék be, bár engem nem is hívhatnának, mert nem kaptam alapkiképzést. de ha sokat pampognának, átállnék az ellenséghez, és megpörkölném a seggüket.
2009. nov. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%
Elméletileg bíróság elé állítanának.
2009. nov. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%
Az országot ért támadás esetén bárkit behívhatnak és aki nem megy, az hadbíróságon felel érte, de nem tudom, mennyit kapsz. Egyébként nem hívnak be, mivel már csak hivatalos katonaság van.
2009. nov. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Háború esetén bárkit behívhatnak,függetlenül attól,hogy kiképezték-e vagy sem.Aki nem vonul be,azt a haditörvényszék rövid úton halálra is ítélheti.A II.vh-ban így volt,és a szökevényeket is halálra ítélték.Háború esetén statáriális biíróság ítélkezik.

Tudomásom szerint a hadkötelezettség nem szűnt meg,csak sorkatonaság nincs.

2009. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Én sem lövetném szét a seggemet. Háborúzzon az, aki kitalálta!
2009. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
pontosítanám az előttem hozzászólókat, mivel nincs sorkatonaság és akik nemkaptak alapkiképzést, azokat is behívnák, de viszont ők először nem a frontra mennének hanem egy igen gyors alapkiképzésre, mert ugye azért meg kell tanulni hogy hogy kell azt a puskát megtölteni ésatöbbi ésatöbbi... ha megkapnád a behívódat és nem lépnél be akkor igen hadbíróság elé léptetnének és hadbíróság úgy kezelné mint hazaárulást és akár halálal is büntethetnek, mert ugy példát kell skatuálni... bár halálbüntetés Magyarországon nincs a büntetőtörvénykönyvben, bár háború alatt mindent lehet.
2009. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%

Így van, az utolsó válaszoló korrekten leírta, hogy mi történne.

A hadseregben a kiképző tiszt első mondata az volt: "itt fejeltsétek el a demokráciát".

2009. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%

A hatályos törvények szerint lelkiismereti okból joga van mindenkinek megtagadni a fegyveres szolgálatot.


Tehát nincs hadbíróság, sem egyéb sületlenség. Amig ez a törvény hatályos, addig csak "polgári szolgálatra" vagy köteles bevonulni, ha nem akarsz fegyvert fogni.

2009. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%

"A hatályos törvények szerint lelkiismereti okból joga van mindenkinek megtagadni a fegyveres szolgálatot."


Mint mondtuk, az állam végveszélye esetén borul minden törvény.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy ha háború van, akkor azért elég sokszor váltogatják egymást a kormányok, és nem nagy ügy újraírni egy törvényt.

2009. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 cynic ***** válasza:
17%
08:41 És ha lerohannák az országot? Ha a hazánk léte forogna kockán? Mondd csak, akkor is ilyen "kemény" lennél?
2009. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!