Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek igazságos hogy...

Szerintetek igazságos hogy amerika napalmmal bombázza a civileket?

Figyelt kérdés

Szerintem rohadtul nem... (Direkt írtam kisbetűvel amerikát)

Azért ez a hozzáállás egy amerikaitól is elég felháborító: „Elégedettek vagyunk a fiúkkal a Dow cégnél. Az eredeti anyag nem

volt elég meleg, és a vietnamiak, ha siettek, le tudták magukról

kaparni. Ezért a fiúk polisztirolt adtak hozzá, és most már úgy ragad,

mint a szar a pokróchoz. De ha a vietnamiak beugrottak a vízbe akkor

a láng kialudt, úgyhogy fehér foszfort is adtak a keverékhez. Egy

csepp is elég belőle és az aztán csontig ég. Ha még ettől sem halnak meg, a foszformérgezés mindenképpen végez velük.”


Ti mit gondoltok erről?



2013. szept. 26. 22:55
1 2
 11/17 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Kérdező szerinted igazságos bármelyik háború is?
2013. szept. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

olaj olaj és naaaa? O-L-A-J ennyi. szaudarábia az igazi aranybánya de ő még nagy husi.

képzeljük el h megetszik nekem egy nagyonrága óra. kell nekem. arany óra armani rolex tök mind1. kell.

de nem az enyém egy nagyon gazdag öltönyös emberé.

nem vehetem el mert tolvaj vagyok akkor. ezért elkezdem ütni magam. tiszta vér leszek. levetközöm mesztelenre és aztmondom kiraboltak.

kb ennyi vagy pl harcosok klubja http://www.youtube.com/watch?v=ZBpj7Ny88HE aki látta tudja h mijön ezután

na ugyanez nagyban

2013. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

" (Direkt írtam kisbetűvel amerikát) "


Én csak az usát szoktam. Amerika nem tehet arról, hogy ilyen gennygócok is élnek ott.

2013. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Vadkan01 ***** válasza:
Az hagyján, de az 79millió liter Orange Agent nevű lombirtóval telepermetezte Vietnamot, az eredmény 400000 halott 500000 torzszülött gyerek született és 4.8 millió valamilyen betegségben él emiatt és máig növekszenek a számok, mert a szer bekerült a táplálékláncba és ezek után van képük beszólni Assadnak.
2013. szept. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

1. A kérdezőnek 40 éve kellett volna feltenni ezt a kérdést.

2. A napalm civilek elleni alkalmazása manapság, ahogy a vegyi fegyvereké is tiltott, és háborús bűncselekménynek számít.

3. Mi köze van az egésznek Szíriához? Egyrészt ha napalm is lett volna, akkor nem az amerikaiak dobálnák, másrészt ez is inkább tűnik direkt provokációnak, mint a vegyi fegyverek használata (amit szintén nem a szír kormány csinált).


De amúgy a kérdés értelmetlen olyan szempontból hogy a politika sosem az igazságot szolgálja hanem az érdekeket.

2013. szept. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csinálom a statisztikát történelmi tényekről alkotott véleményekről (pontosabban ismeretekről). A kép eléggé elkeserítő, erősíteni kellene a történelem oktatását az iskolákban.

A vietnami háborúban alkalmazott napalmmal messze nem minden amerikai értett egyet, azóta pedig csak nagyon kevesen tartják elfogadhatónak a történteket. Mindenütt akadnak háborús héják, akik képtelenek az embert embernek nézni. Az USA-ban kicsit több van belőlük, de semmiképpen nem határozzák meg a politikai irányvonalat.

2013. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az utolsóval! Félelmetesen kevés tudáshoz félelmetesen nagy arc társul itt néhány esetben. A németek nem ölik a zsidókat! Az kérem a II.Vh-ban volt és ott sem a németek ölték őket, hanem a nácik. Persze a te fejedben nincs különbség, pedig van.

Az alapkérdés, témafelvetéshez annyit szeretnék fűzni, hogy:

- napalm használatát már nagyon régóta tiltják a nemzetközi egyezmények. Vietnámban még használták, de utána már nem.

- a vietnámi háborúban elsődlegesen nem civileket bombáztak, hanem a Vietcong csapatait.

- egyelőre nincsenek -tudtommal- amerikai csapatok Szíriában (ezt honnen vetted?:O )

- gyújtóbomba mint ilyen létezik, de az sem tartalmaz napalmot

Néhány egyéb megjegyzés:

egyik válaszoló írta, hogy egyetlen háború sem igazságos: ez így van!

Szerbia megtámadása sem volt jogos részünkről, azonban olyan volt az adott nemzetközi politikai helyzet, hogy előbb-utóbb úgyis kitört volna a háború. Mivel idegen országban megölték az osztrák-magyar trónörököst, ezért ez akkor kimerítette a háború indításának jogát és meg is tettük. Bölcs dolog volt? Nem! A II. Vh-ban -hivatalosan- nem mi támadtuk meg a SZU-t hanem fordítva (Kassa lebombázása), tehát ilyenképpen mi csak védekeztünk. Nem szeretek senkit sem ledorongálni, de mielőtt válaszoltok, idepötyögtök valamit, előtte nem ártana ha tisztában lennétek a történelemmel! (zsidókat ölnek a németek Izraelben...báááááááááááááz! ezt felírom magamnak!)

2013. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!