Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szulejmán szultán tényleg...

Szulejmán szultán tényleg ilyen bölcs, kegyes és igazságos volt, mint a sorozatban, a magyar király pedig egy hülye, vagy nagyban ferdítenek benne?

Figyelt kérdés

A sorozatban egy rendesen jófej, könyörületes, jó vezetőként ábrázolják, azonban én máshogy tudom. Ugyebár Tomori fejét a sátra elé helyezett karóra tűzte, egy várkapitányt aki a végsőkig tartotta a várát, egy elefánttal kivégeztette, stb. A sorozatban a magyar királyt, hogy is mondjam.. köcsögként ábrázolják, aki a szultán diplomatáját lefejezte, gyáva hülyegyerek...



Most mi az igazság?



2013. júl. 21. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt erről egy riport, ahol maguk a készítők is belátták, hogy nagy ferdítések vannak benne, de a nézők nem a történelmi hűség hanem a szerelmi szál miatt követik
2013. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Török sorozat nem?


Akkor értelemszerűen a törököket meg Szulejmánt tüntetik fel okosnak , hősnek , pozitívnak.

2013. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Pro Patria ***** válasza:
94%

Mondjuk úgy, hogy saját szemüvegükön keresztül nézik... Ami persze minden nemzet esetében így van, bár létezik objektív történetírás is, még ha csak egy szűk kör is képviseli.


Az pedig tényszerűen nem igaz, hogy II. Lajos lefejeztette volna a diplomatát.

2013. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A török követet nem fejeztette le, csak bezáratta...

Szegény Behram csausz mire mégis szabadult - hogy is mondjam - nem hiánytalanul tért haza. Igaz, hogy a Bélay Barnabás magyar követen esett sérelmek megtorlásaként tették ezt vele.

II. Lajos a történet idején 15 éves volt. Ez az eset nem feltétlenül az ő döntésén múlott.

Még Mohácsnál is csak egy 20 éves gyerek volt. Halálának körülményei máig tisztázatlanok...

(Persze Csele-patak - így tudjuk általában - de Tatai Miklós udvari káplán Epistola flebis (Siralmas levél) c. írásában azzal vádolta Szapolyai György grófot, hogy ő gyilkolta meg a mohácsi csatából menekülő Lajos királyt a dunaszekcsői plébános házában.

A történészek nem tartják hitelesnek ezt a beszámolót.

2013. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sőt II. Lajos akkoriban még nem is volt olyan korú közel sem tudtommal.
2013. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A török gyerekek az iskolában azt tanulják hogy amikor elfoglalták A magyar királyságot akkor azzal jót tettek nekünk szerintem ezzel mindent elárultam.
2013. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk az igazságot.

Mindenki a maga győzelmeire büszke, vereség után pedig szidja az ellenséget.

Az az igazság, hogy mindkét nemzet keze nyomán voltak gyilkosságok, nem is kevés.

Persze itt egy mondás: "Ha a nyílt utcán ölsz meg egy embert, egy köcsög gyilkos vagy, ha a háborúban: hős."

2013. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kürasszír ***** válasza:
66%
A sorozat szerelmi szálával kapcsolatban nem tudom megállni hogy meg ne említsem, állítólag Szulejmán előnyben részesítette a másik nem ifjabb képviselőit a nőkkel szemben :)Ennyit a történeti hűségről.
2013. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az oszmánokkal szemben mindenképp és a filmet tudtommal ők készítik. És II. Lajos, főleg a kora miatt nemigazán volt legzseniálisabb uralkodóink egyike.Nem volt zseniális hadvezér, körmönfont diplomata, de ilyen (jószándékú) tanácsadókkal sem volt megáldva. A másik oldal persze rádob erre még egy lapáttal, bár nem tudom milyennek ábrázolják egészen pontosan Lajost a filmben.


Nem követem a sorozatot, de ha jól rémlik a Mohácsi vészig nem jutottak el benne, a későbbi várostromokról nem is beszélve. Ezeket egyenlőre hülyeség a törökökön számon kérni.


A békeszerződésről tárgyaló követet meg tudtommal visszatartották, ami enyhén szólva nem korrekt dolog, meg hát casus bellinek is elsőrangú.

2013. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pro Patria ***** válasza:
95%

Éppen a hívők között váltott ki ellenszenvet a leginkább Törökországban.

[link]


A követ visszatartását illetően hivatkozok B. Szabó Jánosra, aki a A mohácsi csata c. könyvében leírja, hogy a korban ez nem volt szokatlan gyakorlat.

2013. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!