Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborúban...

A második világháborúban minden magyar katonát a szovjet frontra küldtek, Nyugat-Európába senkit?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 22:57
1 2
 1/14 anonim válasza:
2%
a fene tudja.. mikor volt már az.
2013. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Mivel javarészt a Németek mellett álltunk így minket is a Szovjet frontra küldtek de amennyire emlékszem mentek Ukrajnába is magyar csapatok.

Azt tudom még hogy amikor a Szovjetek átvették itt az uralmat akkor küldtek ki Nyugatra is magyar katonákat, de ezt így hirtelen nem tudom már hogyan volt.

2013. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Én pl voltam Nyugat-Európába a nácik elküldtek oda. Nagyon kemény volt. Hóban télben fagyban. Párizsban estem el 1945 január 1-én.
2013. okt. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem tudja, akkor minek válaszol?

Attól, hogy a németek oldalán álltunk, mért csak a keleti frontra küldték a katonáinkat?

2013. okt. 26. 23:51
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom, hogy kis számban voltak Franciaországban egy ideig magyar helyőrségek, de most nem találtam semmit róla a google-val, szóval a nyakamat nem tenném rá.
2013. okt. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Mivel a szovjetek ellen léptünk hadba, és országunkat később is tőlük kellett megvédeni, ezért Nyugatra nem küldtek senkit. Bár a háború utolsó hónapjában sok magyar katona vonult Nyugatra, hogy Németország területén az amerikai csapatoknak adja meg magát, harci cselekmény velük csak nagyon elvétve akadt (ha volt egyáltalán).
2013. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Ennek egeszen egyszeru es logikus oka a foldrajzi helyzetunk. Mi es a Romanok, mint legkeletebbi szovetsegesek mentunk keletre, igy is hosszu es viszontagsagos vonat majd gyalogut vart a 2.Magyar Hadseregre, ez meg tobb lett volna ha nyugatrol kuldenek sereget.
2013. okt. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Nyugat Európában már csak akkor volt front, amikor a németek

hátráltak a szovjet csapatok elől (illetve az amerikaiak elől).

A magyar katonák többsége vagy elesett a szovjet fronton, vagy a szovjetek fogságába került.

Kevesen voltak, akik a visszavonuló németekkel együtt nyugatra ment, és amerikai fogságba került.

2013. okt. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Én valahol hallottam, hogy a legfanatikusabb náci pártiak védték a németeket visszavonulás közben, és el is mentek velük Németországba (mai Ausztria). Nem akarok hülyeséget mondani, de asszem Szálasit is Németországban kapták el!
2013. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltak magyar pilóták, akik a Luftwaffe-ban szolgáltak a Nyugat Európa fölött. Becze Csaba- Elfelejtett Hősök c. könyvében is ír róluk név szerint csak most lusta vagyok előkeresni:)
2013. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!