Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mért mondja mindenki a régi...

Mért mondja mindenki a régi Német katonákra (Reich) hogy barbárok voltak?

Figyelt kérdés
Dédnagyapám mesélte hogy ahol laktak falu két hatalom szállta meg! Először a németek (sima katonák, SS tisztek stb...) És dédnagyapám elmondása szerint tök normálisak voltak minden a gyerekeknek csokikat osztogattak és a családok szívesen fogadták őket! De később úgy 2-3 évvel később viszont már mások szállták meg a falut! A kommunisták! Azt mondja rengeteg ember hogy a kommunisták "normálisak". Dédnagyapám ha jól emlékszem így mondta hogy törtek zúztak az ajtókat,ablakokat betörték és rengeteg nőt megerőszakoltak! Ennyit arról hogy a németek barbárok...

2013. okt. 28. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudok róla hogy ilyeneket mondanának hogy a régi német katonák bárbárok voltak viszont a ruszkik tényleg nagyon elmaradot barbárok voltak és nõket erõszakolgattak a mocskok.
2013. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

A te dédnagyapád hol élt, hogy a németek szálták meg őket, utána meg 2-3 évvel az oroszok?


A katonák mindenhol barbárok voltak, civileket öltek meg sokszor, városokat, falvakat égettek fel, embereket végeztek ki. Legyenek ezek németek, oroszok, magyarok vagy angolok - mindenkiről vannak feljegyzések, hogy követtek el ilyen cselekedeteket. Az viszont tény, hogy szinte mindig az ellenséges országban tették ezeket, így az oroszok a német szövetségeseknél (így nálunk is) voltak a legkegyetlenebbek.

2013. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem tom, én még nem nagyon hallottam ilyet pár libbanton kívül.

Nálunk is jó fejek voltak a németek, az oroszok meg már annyira nem...

2013. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy hallottam az amerikai négerek osztogattak csokikat. A németek csak elvoltak. Az oroszok meg mindent szétbaromltak, megerőszakolták az asszonyokat és ezt ünnepeljük felszabadulásnak -.-
2013. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Senki sem mondott még ilyet.
2013. okt. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hollófernyiges ***** válasza:
95%
Volt egy nagy különbség,a németek akkor szövetségeseink voltak, vagyis ha egy német katona elkezd zabrálgatni, akkor haditörvényszék elé kerül. Az oroszoknak meg ellenség voltunk, az utolsó nép aki még kitart Hitler mellett. A németek és magyarok pont úgy viselkedtek a Szovjetunióban mint nálunk az oroszok (jó, nem pont úgy, a németek nem pitiánerkedtek hogy órákat raboljanak, szervezetten fosztogattak és küldték kényszermunkára alakosságot).
2013. okt. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

A dédpapa már nem jól emlékszik. A németek sehol nem adtak a gyerekeknek csokit, vagy kenyeret, mert nekik sem volt.

Nálunk egy hétig volt német katonaság. Ezalatt az idő alatt végig járták a házakat, és élelmet rekviráltak.

Amikor az oroszok bejöttek a városba, feltörték az üzleteket. Az utca végén egy teherautóról osztogatták a vég szöveteket a lakosságnak. Anyám majd szívbajt kapott, amikor a hozzánk bekvártélyozott orosz katona kézen fogta az öcsémet és kivitte az autóhoz. Kapott az öcsém egy csizmanadrágot tőlük. Amiről később kiderült, hogy az egyik szabó műhelyéből való, és a szőlőszomszédunk csináltatta a fiának.

Magánházaknál nem törtek, nem zúztak, és nem is erőszakoltak meg minden nőt.

Nőket csak a részeg katonák erőszakoltak meg. De pár hét után, ha ilyenre fény derült, a katonát kegyetlenül megbüntették. Nem messze tőlünk volt a szovjet kommandó. Ezért tudtuk, hogy mit kapnak az ilyen katonák.

A házunkban októbertől márciusig mindig laktak oroszok.

Soha, semmi bajunk nem volt velük.

Igaz, hogy az órákat nagyon szerették, és nagyon primitív volt a többségük. Sokszor csodálkoztak, hogy Magyarországon még a kutyának is külön háza van.

A kommunisták viszont NEM oroszok voltak. Hanem Rákosi emberei. De ők sem törtek-zúztak. De ez más kategória.

2013. okt. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
70%

Időről időre valakinek eszébe jut, hogy igazából szegény német katonák tképpen ugyanolyan hősök voltak, mint más katonák, csak sokkal szervezettebbek, hatékonyabbak, fegyelmezettebbek, csoda, hogy elvesztetteék a háborút, és hogy tképpen hősi dicsőségfalra kellene kerülniük.


Ezzel csak az a baj, hogy ők kezdték a háborút.


Nagyapám szerint (Mezőkövesd) a németek úriemberek voltak, az oroszok meg baromnépek. Nagyanyámat megerőszakolták. Lásd fentebb: megszállt ország voltunk, ez látszik a régi katonai érmeken. Prága felszabadításáért, Budapest megszállásáért. A "hazugság", hogy minket felszabadítottak, később született. De voltak, akik felszabadításnak élték meg.

És még valami: akiket te kommunistáknak nevezel, vagy lazán oroszoknak, azok olyan katonák voltak, akik akkor már évek óta harcoltak. Ne tudd meg, mit éltek át, és honnan jöttek, főleg gyalog, hogy kiket vesztettek el és hogyan.


A jugoszláv háborúban hogy tudtak iskolákban lövöldözni? Gyereket megsegesíteni, hogy a segítségre siető felnőttet lelőhessék? A hatezer bosnyák férfit belelőni tömegsírba?


Édes gyerekem, ne akard megtudni, hogy egy ember mitől fordul ki magából. Ugyanezt a magyarok megcsinálták Felvidéken. Egyik nép sem rosszabb, se nem jobb a másiknál.

2013. okt. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bumbi02 ***** válasza:
49%

1. A Don-nál harcoló magyar katonák ugyanúgy erőszakoltak nőket, gyilkoltak civileket, mint a német, orosz, angol, vagy ugandai katonák. Ez akkoriban nem nemzetre, hanem a primitívebb katonákra volt igaz (és primitív katonák minden hadseregben voltak).


2. A németek ugyanúgy fosztogattak, mint az oroszok.


3. Az hogy ki melyik oldalt láttatja szépnek, az a nagypapa/dédnagypapa politikai beállítottságától függ. Az én nagy papám tipikus baloldali, és mindig azt meséli, hogy a faluban az oroszokkal mindig együtt iszogatott a falu, mert semmi gond nem volt velük.



Én meg nem akarok olyan katonákról ítélkezni, akik 60-70 éve éltek, és lövésem sincs, hogy melyikőjük mit tett..

2013. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Visszajöttem, mert nem megy ki a fejemből a kérdésed.


Csak azt nem mondtam, hogy ne MO-ból indulj ki. Azt nézd meg, hogy a lengyeleknél, oroszoknál mit műveltek a németek. Azt se előtte, se azóta nem nagyon tudták mások produkálni.


(Egyébként, szeretem az oroszokat és németeket is. Oroszul tudok is.)

2013. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!