Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Rasszista, fajgyűlölő ember...

Rasszista, fajgyűlölő ember nem lehet katona?

Figyelt kérdés
olvastam egyik kérdésben h a pszichológiai vizsgálaton ezt is kérdezhetik, érdekelne, hogy ez mennyire befolyásolja azt,hogy felvesznek e katonának vagy sem, hogyha titokban tartom és később derül ki h ezt nem kéne azért ki rúghatnak?
2009. nov. 15. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
elvileg ez különleges adatnak minősül. olyan mintha azt kérdeznék hogy melyik pártra szavazol...
2009. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
úgy tudom h lehetsz rasszista de nem híresztelheted ez olyan mint a tetoválás ruha alatt
2009. nov. 15. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de egy esetet elmondanék: pár éve egy haverom jelentkezett rendőrnek. A pszichológiai teszten megkérdezték, hogy rasszista beállítottságú-e. Azt mondta nem. Nem vették fel. Pár évvel később újra bepróbálkozott és ugyanezen kérdésre azt mondta, hogy igen, és fölvették.


Nem nagyon értem a dolgot, de ha valaki igen, legyen szíves magyarázza el.

2009. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fajgyűlölés szerintem nem bensőséges adat, mint a szavazásod eredménye :D egyébként meg rámondod, hogy nem, oszt kész.
2009. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:35

Biztos vagyok benne hogy ennek a kerdesnek nem volt sulya. Nem az donti el hogy folveszik vagy nem. Egy pontozhato valasz a sok kozul.

2009. nov. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem úgy derül ki a teszten, hogy a kérdés "Fajgyűlölő vagy?" a válasz meg "igen", hanem olyan kérdést kapsz, amiről fogalmad sincs micsoda. Pl. Olvastam olyat, hogy az volt a kérdés hogy "KÁtrányszínű e a széklete", ami arra utalt, hogy vannak-e alkoholproblémái
2009. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetsz katona, ezzel semmi baj nincs, ez a saját véleményed. ,,Demokráciában,, élünk azaz elvileg szólásszabadságnak kell lennie.

A rendőröshöz dologhoz csak annyit mondanék, hogy elvileg kiszűrik a rasszizmust, de mégsem.:)Tehát papíron nem rasszista az aki odakerül. Aki igazából nem rasszista, de rendőr lesz annál meg több mint valószínű hogy előbb utóbb kialakul a rasszizmus a cigányság bűncselekményei miatt. Több ismerősöm is így járt aki rendőr lett.

2009. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem (hacsak nem a fajtádat utálod...). Ajánlom szíves figyelmedbe: [link]
2009. nov. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Attól is függ, milyen fokú a rasszizmusod.

Pl. van egy kis előítélet mindenkiben kár is tagadni, ez vállalható is.

De én sem szeretném ha olyan ember kerülne közénk, aki határozottan és ok nélkül különbséget tesz pl. a szakasztársai, beosztottjai vagy elöljárói között olyan alapon, hogy milyen a származása. Ez a megkülönböztetés végzetes is lehet és a bajtársiasság ennél fontosabb.

Pl. nekem van olyan főnököm, aki cigány, de az egyik legokosabb, legtisztességesebb ember. Másrészt meg borsodi származású magyar vagyok, elég ennyi?

Ha ezt nem érted, ne legyél katona.

2009. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!