Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi...

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre szeretnék jelentkezni katonatiszti szakra. Egyik szemem fél/egy dioptriás (szemüveget nem hordok). Kizáró ok a szemüveg viselése. Ha megműtteten (lézeres szemműtét) akkor felvesznek vagy az is kizáró ok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
elsősorban a tanulmányi eredmény, ami nem mindegy. ha 4.5 alatt van akkor meg se próbáld a felvételt.. sorba állnak a 4.5 átlag feletti emberek ZMNE irodája előtt felvételizni.. de nagyon nehéz bekerülni oda.. és csak akkor műttesd meg a szemedet ha már elmúltál 20-22. a férfiak testileg addigra fejlődnek ki (tehát onnantól ,már nem romolhat elvileg a szemed, de ha előtte megcsináltatod akkor lehet hogy visszaromlik.. (mióta ekkora a dioptriád egyébként?))
2009. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Úgy gondolom a felvétellel nem lesz probléma, egyedül a szemem aggaszt, meg az enyhe lúdtalpam. Szemésszel mindenképp konzultálni fogok, hogy érdemes e megműttetni. 18 vagyok. Körülbelül másfél éve kezdett romlani, szerencsére ez a fél vagy egy dioptria nem romlott tovább.

2009. nov. 19. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
értem! én azér még várnék a helyedben a műtéttel.. ki tudja mikor romolhat még a szemed. mondjuk 20 évesen megkockáztatnám, de én akkor is várok még 22 éves koromig. ugyan én nem az egyetemre készülök, hanem szerződéses katonának. de oda is kell az éles látás. egyébként hol szeretnéd csináltatni a műtétet? mennyibe kerül? mer nézegettem énis 150eft-tól 400eft-ig/szem.. nem tudom mi különbség van az eljárási módok közt!
2009. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Katonatiszti szakra kizáró ok a szemüveg.Viszont vannak más szakok ahol megengedett.
2010. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!