Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor 2003-ban megszüntették...

Amikor 2003-ban megszüntették a sorkatonaságot, előtte nem mentem be a behivokra. (Majdnem 3-szor küldtek olyat. ) Most hogy már megszüntették, utólag megbüntetthetnek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Legfeljebb a helyesírásodért? Kit érdekel 10 év után, hogy nem vonultál be?
2013. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha akarták, már megtették volna!

(10 év alatt, egyébként is régen elévült!)

pontosan mikor kaptad dátum szerint a legfrissebb, (utolsó) behívót? /ha több mint 5 éves a dátuma, biztosan elévült és nem indítható büntetési eljárás ezen ügyben./

2013. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
én se mentem volna be,ezért az országért semmit sem!az akkori is undorító volt,a mostani is dettó.
2013. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem 2004 - ig hívogattak, már 29 éves voltam, én sem mentem el sok alkalommal. Kamionos voltam, sosem voltam itthon, a szüleimnek megtiltottam, hogy bármit átvegyenek.

Az volt a lényeg, hogy átveszed - e. Ha átvetted a behívót (nem a sorozásra hívót, hanem a behívó parancsot) vagy más átvette a te nevedben, pl. a szüleid és nem mész, az vétség, és akár 2 évig terjedő sitt járhatott érte. Ha nem veszed át, nem vagy otthon, és más sem veszi át(ha 18 elmúltál miért lenne köteles más átvenni?) az csak szabálysértés, max. pénzbüntetés lehet belőle.

Nem tartom kizártnak, hogy rápróbálnak a dologra pénzbeszedési jelleggel, de csak eltel tíz év, meg bármit is küldenek, azt sem fizetem, aztán el lehet ezt húzni évekig.

2013. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NE ADJ tippeket a Fidesznek! Még képesek lesznek kitalálni ezt is.
2013. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!