Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok miert nem akadalyoz...

Tarak kérdése:

Az oroszok miert nem akadalyoztak meg Irak 2003-as elfoglalasat az amerikaiak altal?

Figyelt kérdés
Miert nem tettek semmit? mint ahogy most Sziriaban? Csak ugy hagytak hogy Amerika bevonuljon?

2013. aug. 21. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az orosz hírszerzés mlléfogott...
2013. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert mi értelme lett volna? Irak USA-érdekövezet volt, esetleg Afganisztánban beleszólhattak volna, de én őszintén szólva nem látom logikusnak, már rég vége a Hideg-háborúnak, itt már nem az a céljuk, hogy mindenképp keresztbetegyenek a másiknak, csak ha érdekeik ütköznek.
2013. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért? Ők is részesedtek utána az iraki olajkitermelés hasznából elég rendesen.
2013. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vadkan01 ***** válasza:
10 éve nem volt olyan erős Oroszország, mint most és az USA se volt válságban, teljesen erős volt akkor, ráadásul a oroszok akkor Csecsenfölddel voltak elfoglalva és azt se felejtsük el, hogy akkor még nem is voltak annyira jóban a többi országgal.
2013. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

inkabb az elsovel ertek egyet..

nem volt eros jogos, de siman megadalyozhattak-megvetozhattak volna. Inkabb csak annyit, hogy orosz fegyvereket kuldenek Iraknak.

2013. aug. 22. 01:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a fegyverzetük nagy részt így is megegyezett az orosszal, valószínűleg csak kiegészítőkben voltak elmaradva. Tehát kevesebb célzást segítő bizbaszuk volt az amerikaiakhoz vagy az oroszokhoz képest, az meg akárhogy vesszük elég húzós reguláris hadseregek összecsapása esetén, de a városban elég jól elvoltak a gerilláik.
2013. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"siman megadalyozhattak, megvetozhattak volna"


Az ENSZ BT-ben oroszország megvétózta az amerikai-brit előterjesztést a katonai beavatkozásra, de ez őket nem érdekelte, felhatalmazás nélkül is megindították a háborút.

Egyébként Franciaország is ellenezte az inváziót, de ő is gyenge volt.


Annyira meg nem érdekelte az oroszokat a dolog, hogy katonailag is segítsék Irakot a diplomáciai támogatáson kívül.

Szerintem ez volt a fő ok, igazából az oroszok sem ragaszkodtak a Saddam-rezsim fenntartásához.

2013. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!