Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A német harckocsiknak a...

A német harckocsiknak a lövegcsövei főleg 2. világháborúsokon mit jelent hogy kvk36L56 vagy kvk56L70?

Figyelt kérdés
Az L tudom hogy a cső hossz (cm)? de a többi micsoda? mi a külömbség a kettö között?

2013. dec. 9. 10:49
 1/6 anti paladin ***** válasza:
85%

Sztem elírtad nem kvk hanem kwk.

Kwk 36 és 56 a típusszám. Az L56 és L70 nem a csőhosszt jelenti, hanem az űrméret és a löveghossz arányát, azaz a lőszer átmérője hányszor osztható a löveg hosszával (vagy máshogy megfogalmazva, a kwk36 esetén: 88mm X 56=4928mm-es csőhossz)


kwk 36/L56:

[link]

2013. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért Írtam hogy az L a cső hosszát jelenti , te is ezt írtad csak kiszámítva, no de akkor egy kwk 36 os lövegbe is bemegy egy kwk56 os lőszer? Magyarán egy Tigris használhatott volna egy VK36 os lőszert?
2013. dec. 9. 15:08
 3/6 anti paladin ***** válasza:
Passz, ahhoz tudni kellene a kvk56-os űrméretét.
2013. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salamon Bálint ***** válasza:
Nem egyértelmű, lévén kwk 36-ból létezett 3.7cm és 8.8cm is. Kwk 56-ról viszont nem hallottam. Nem a KWK 36 L/56-ra gondoltál?
2013. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy mondják, a KwK36 vagy ilyesmi a típus száma. A KwK rész egyébként (ahogy a wikipedián is olvasható) a KampfWagenKanone német szó rövidítése, ami nagyjából harcjármű-ágyút jelent.

Az, hogy tudja-e használni a lőszert erősen kérdéses. Nagyobb csőhosszúság esetén általában a lőpor mennyiségét is növelik, ezért sokszor az azonos kaliberű ágyúkhoz is más-más lőszert használnak, persze vannak kivételek.

2013. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cl28 ***** válasza:

[link]


[link]



Elég kiemrítően le van írva az összes felmerült kérdésre a válasz....

2013. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!