Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Világháborúban a Németek...

Világháborúban a Németek megszállják Bukarestet, körülmények (többi lent )?

Figyelt kérdés
Vagy olvastam , vagy láttam egy cikket amiben a németek világháború után nyilatkoztak hogy a legkönnyebben a Románok ,,központját'' , Bukarestet volt megszállni , egyet lőttek és be volt véve a város , nem tudjátok hogy hol kaphatnám meg ezt a nyilatkozatot lehetőleg magyarul ? Sokat kerestem már , de sehol sem kaptam , de tisztán emlékszem rá :( . Ha tudtok erről mesélni , elmondani mikor melyik világháborúban volt az is érdekelne , előre is köszönöm , a normális válaszokra természetesen megy a zöld kéz :) .

2013. nov. 28. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal Budapestet könnyebben szállták meg mert ott még egy lövés se kellet.
2013. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Budapest megszállása a 2. világháborúban volt #1-es!


Bukarest megszállása az 1. világháborúban volt. A német-, és az Osztrák-Magyar monarchia hadserege közösen szállt szembe a románokkal, és még a háború vége előtt megkötötték a bukaresti külön békét. Magyarán a románok le lettek nyomva! A nyilatkozattal kapcsolatban nem tudok segíteni, de a különbékéről találsz infót wikipédián!

2013. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg vmiért mindenképp a II.vh-ra gondoltam
2013. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Bukaresti béke itt le van írva de szükséges hozzá angol tudás és nem tudom h ebben bele van e ez írva amire kíváncsi vagy.

[link]

2013. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Budapest meg se száltál a Németek , szövetségesek voltak a világháborukba ...
2013. nov. 29. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:
II. világháborúban szállták meg Budapestet bocs a tévedésért.
2013. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Horthy sikertelen kiugrási kísérlete után a németek megszállták Magyarország területét a margaréta hadművelet keretei belül. A nyilasok német segítséggel puccsot hajtottak végre, és átvették a hatalmat.


[link]

2013. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A második VH.-ban nem szállták meg a németek Bukarestet. Tettek ugyan kisérletet I. Miklós király elleni pucs leverésére, de csak 3 ezer német katona volt a környéken, akiket rövid csetepaté után le is fegyvereztek és foglyul ejtettek.
2013. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!