Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért néztek - néznek ki...

Miért néztek - néznek ki minket női katonákat a sorból?

Figyelt kérdés
hiszen bírunk annyit mint egy férfi még többrt is
2009. nov. 28. 10:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%
hahaha egyáltalán nem bírnak annyit a nők mint a férfiak, érdekes hogy a testépítő nőknek sincs akkora karjuk mint a férfiaknak pedig azok is szereznek ezerrel
2009. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%
Bírtok a nagy francokat. Már a felvételinél sem véletlen, hogy a nőknek egy nagy vicc a felvételi...
2009. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Nő vagyok, ugyan nem katona.

Nem nem bírunk annyit. Fizikailag sem. (Lehet, hogy a középmezőnyben lehet egy nő, de nem az élen, ez genetikai adottság) és lelkileg végképp kevesebbet. Szerintem hülyeség is nőket harcoló alakulatoknál bevetni, mert az egész csapat teljesítményét gyengíthetik. Nem azért mert hisztiznek, hanem a férfiak viselkedését befolyásolják. (ld. G.I. Jane)

2009. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a kérdező nem úgy értette, hogy egy nő gyorsabban tud futni mint egy férfi, vagy nagyobb súlyt ki tud fekve nyomni, hanem az elvárásoknak maximálisan meg tud felelni.

Egy kicsit hülye példa: Ha gimnáziumi matek anyagot hibátlanul tudom, akkor én NEM (!!!) tudok többet mint egy egyetemista, aki épp, hogy kap egy kegyelem 2-est, de a saját képességeimhez mérten sokkal több energiát fektettem be a tanulásba.

2009. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Ez igaz, de a háborúban amikor menni kell, akkor nem az az elvárás, hogy mindenki magához képest teljesítsen maximumon(ennyi erővel a fogyatékosokat is felvehetnék), hanem egy abszolút értéket kell teljesíteni, mert az ellenség pont leszarja, hogy nő vagy vagy férfi. Ezt igazán megérthetnék a nők akik azon pampognak, hogy miért nézik ki őket.
2009. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem véletlen, hogy a nők SOSEM voltak katonák.

Az elmúlt 2000 év alatt, mindig voltak hadseregek és soha semelyik hadseregben nem voltak nők.

Nem véletlen az a parancs, hogy 'Először a nőket és a gyerekeket'. Egy férfinak a vérében van. Tudja, mit kell tennie.

Egy nőnek más a lelkivilága, más a beállitottságra a harchoz. Egy férfi tudja, hogy harcolni kell akkor harcolni kell. Az a nő megy katonának, aki nem tudja a női feladatát, női minőségben betölteni.

2009. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Nekem gyanúsak és furcsák azok a nők, akik erősen férfias területen tevékenykednek, nem tehetek róla. Például a női súlyemelők, ökölvívók, testépítők abszolút nem jönnek be, a szexepiljük a szememben 0. Egy nő uniformisban, bakancsban, lőfegyverrel számomra a keménység, a ridegség és az erőszakosság benyomását kelti. Elnézve sok női katonát, bizony szögletes arcélű, hideg tekintetű amazonokat lehet látni, akikből mintha hiányozna az ösztrogén. Számomra egy igazi NŐ a lágyság, a gyengédség, az anyaság megtestesítője, és így vonzó.


Nem katonaként, csupán civil férfiszemmel mondom ezt.

2009. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Akkor javítom szavaimat néhány női katona többet bír mint néhány férfi katona.
2009. nov. 28. 12:44
 9/32 A kérdező kommentje:
amúgy pedig én minden nőies vonásom megtartottam mivel mesterlövészként sok eltávom van.
2009. nov. 28. 12:46
 10/32 anonim válasza:
61%

Ez pszihológiai és szokásbeli probléma.

A szokás megmutatja, hogy a nőnek nincs helye a seregben. Egy nő sosem lesz olyan kemény mint egy férfi (lelkileg), és nem fogja úgy bírni a terhelést. Nem hinném, hogy ha egy éles helyzet lenne csak úgy meghúznád a ravaszt. Először még talán. aztán mikor látod hogy száll szét a feje egy bombával teleaggatott kisgyereknek azt kívánnád bár ne élnél. Egy férfi is nehezen viseli, de egy nő már nem bírná. Egyszerűen genetika. A nőknek nincs adottságuk a háborúhoz. Persze van kivétel, meg vannak feladatok amit egy nő is el tud látni, pl. rádiós, híradós, hadtáp, stb. De éles bevetésre nem küldenék nőt.

Tehát idegialapon nem valószínű hogy megállják a helyüket, de testi adottságaikkal is gond lehet. Gyengébbek a csontjaik, nem tudnak olyan erősek és szívósak lenni mint a férfiak.

Leht hogy a gyakorlópályán, meg lövészeten jól szerepeltek, akár jobban mint pár férfi, de egyrészt ez egészen más mint egy éles helyzet, másrészt ez nem nektek dicsőség, hanem a férfinak szégyen.

u.i.: A G.I. Jane egy szar film és nincs semmi valóságalapja. Megnézném, hogy Demi Moore meddig bírta volna. VAgy akárki más nő.

2009. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!