Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha bevonulok katonaságba...

Ha bevonulok katonaságba tisztnek akkor kb milyen gyakran járhatok haza és mennyi időre?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm aki nagyon fontos és látni akarom meg persze a család is nagyon fontos

2014. febr. 7. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Az unokatesóm párja rendesen otthon lakik, naponta jár be.

.

a másik unokatesóm pedig amíg katonaként dolgozott is otthon lakott, felesége gyerekei voltak (akkor még volt sorkatonaság is, de ő hivatásos volt)

2014. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok...ugye nem mindegy milyen szolgálatot teljesítesz...ha olyat akkor mehetsz Irakba...stb
2014. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor egy bizonyos helyre be kell mennem hogyha én otthon lakok ugye bár. És a sor katonaság?Ott milyen gyakran?
2014. febr. 7. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Sorkatonaság Magyarországon megszűnt 8-9 éve..

Persze ez olyan mint egy munkahely..vagyis az a munkahely...

/ nalunk a laktanya 20 km en belül van

2014. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ha "normális" tisztnek akarsz menni, akkor az egyet jelent azzal, hogy jelentkezel a nke-re kiképeznek és 4 évig kijárod az egyetem valamelyik ösztöndíjas alapszakát. Alapkiképzés időszakában meg úgy általában a képzés alatt korlátozott a hazajárás, bentlakás van, de azért vannak hétvégi eltávok.

Ha neadjisten valami speciális végzettségű ember vagy aki abban a nagyon különleges helyzetben van, hogy beosztási tervet kap valahonnan és civilként szerződéses tisznek belép, akkor az alapkiképzés után állásba kerül azonnal. És ezután mindkettő általában hasonló munkarendben dolgozik mint bármelyik más állásban. Bejár valahova reggel és hazamegy este. Ennek akkor van csak kivétele ha valami külszolgálatra jelentkezik és kimegy.


De érzésem szerint ezt feleslegesen írogattam, mert ha komoly lenne a kérdés tuti nem tennéd fel ilyen formában. Értelem szerűen egy barátnő, meg valakinek az egész életen tartó karrierjére vonatkozó döntés nem egy kategória. Barátnők jönnek mennek, akár bármelyik nap változhat a helyzet. Ha valaki meg katonai pályára akar menni, alapvetően határozza meg onnantól az életét, egészen a haláláig és nincs csak úgy váltogatás.

2014. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!