Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi fizetést vigyen haza...

Mennyi fizetést vigyen haza egy 3 gyerekes anya, aki természetesen a háztartást is vezeti?

Figyelt kérdés

Múltkor megkaptam,hogy csak vakarom a valagamat,ahelyett,hogy az emberem válláról levennék egy kis terhet.

A gyerekeink 3,5 illetve 9 évesek.Közösen neveljük őket természetesen,de mivel én több időt töltök velük,illetve mivel én vagyok a nő,evidens,hogy én vagyok a „nevelőbb” fél.

A háztartás is az én dolgom,bár a párom 1.szóra segít.

Hivatalosan 40 órában vagyok bejelentve,a gyakorlatban kb. 30at dolgozom le,nettó 120.000et keresek,én meg vagyok vele elégedve,a párom is.

Ő Ausztriában dolgozik 14 alkalommal kap 1300Euró fizetést,túlóráznia nem kell soha,heti 40 órás munkaidő.

Igényli a családi pótlékot,ami magyar viszonylathoz képest nem kevés és a 2 kisebbik után a szintén nem kevés Gyest is onnan kaptuk.

Jól és boldogan élünk.

Egy bunkó haverja viszont tegnap este (Na jó kissé piásan) felhozta,hogy nekem szavam ne legyen,mikor ő tart el engem.(Ennél sokkal cifrább volt.)

Tisztelem és becsülöm azért,hogy milyen ember és tényleg tesz a családjáért,de úgy érzem én se vagyok egy utolsó.

Szóval szerintetek mennyi az annyi?

Milyen összegű fizetésnél egyenlítődik ez ki szerintetek?

Még véletlenül se akartam az éltünket pénzben mérni,de remegek a dühtől.

Ha saját példát írtok nem kérek ennyire számszerű összeget,de ha írnátok egy arányt,%ot azt megköszönném.


2014. jan. 30. 13:32
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja a Gyest a kislegény után 15 hónapra kértük,így 18 hónapos volt,amikor elkezdtem újra dolgozni.
2014. jan. 30. 13:34
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván úgy vállaltátok a harmadikat, hogy meg a többi gyereket is, hogy megéltek a fizetésből. Az, hogy mennyit kell haza vinni egy nőnek vagy férfinak egy családban ilyen nincs.
2014. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs így válasz.


Annyit, amennyit ad a munkaadó. Ha minimálbérért dolgoznál, vagy háztartásbeliként, akkor sincs joga egy KÍVÜLÁLLÓNAK ítélkeznie a kapcsolatotok felett.

Mert semmi köze hozzá. Én megbeszélném vele, hogy rosszul esett, amit mondott.

2014. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad "bunkó" a haver. Lehet, neki ez a véleménye, és éljen ezek szerint.

Annak a havernak kellene ellátnia 3 gyereket, háztartást és munkát minimum 1 hónapig. Majd kisebb lenne a mellénye.

2014. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen "havert" többet nem kívánnám a társaságomban látni... Ezt látom megoldásnak. :)
2014. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A haverja bunkó te meg legyél büszke hogy szép családod van:) Szerintem nem ő tart el téged és teljesen jó az amennyit keresel.
2014. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Be volt rúgva talán neki nincs is még családja nem teljesen mindegy mit mond. Majd kinövi.
2014. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Sztem ez csak kettőtökre tartozik,a haver az meg csak írígy,hogy jól éltek,jól megvagytok.Az én párom is Ausztriában dolgozik,mondjuk a fizuja több mint 1300 euro,de én nem dolgozom,itthon vagyok a gyerekekkel,vezetem a háztartást.Mi így érezzük jól magunkat,bár a mi környezetünkben is van egy pár ember akinek "csípí" ez a szemét,de kb.lesz@rom,mert csak az írigység beszél belőlük,az életünkhöz semmi közük.Amig dolgoztam én is kb 110-120 ezret vittem haza,Én úgy gondolom,ez elég női keresetnek,
2014. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A bunkó haver nálam ezután persona non grata lenne a házamban. Ennyi lenne a megoldás.


A százalékos arányról: én háztartásbeli anya mellett nőttem fel. Ő megcsinált mindent otthon, viszont nulla jövedelme volt. Szerintem ez pont ugyanannyira normális, mint az ellenkezője.

2014. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Gondolom a bunkó havernak vagy nincsen családja vagy olyan amilyet egy ilyen megérdemel. Csúnya dolog tud lenni az irigység.
2014. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!