Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támadta meg Amerika...

Miért támadta meg Amerika Irakot és Szíriát?

Figyelt kérdés
Afgánt tudom, azt 9/11 miatt, mert nem adták ki Osama Bin Ladent, de a másik kettőre mi volt az ok (vagy ürügy, nem tudom)

2014. febr. 8. 17:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

Se Irakot se Szíriát nem Amerika támadta meg.


Irakot ENSz felhatalmazással egy szövetség: USA, Anglia Franciaország és ha jól emléxem, olaszok is benne voltak.

Az ok: úgy vélték, tömegpusztító fegyverei vannak és Szaddam Husszein nem engedte be az ENSz ellenõröket. Pontosabban kirúgta. Melleleg tömeggygilkos diktátor volt, de ez magában nem lett volna elég ok.


Szíriában polgárháború folyik, már harmadik éve. Három nagyob erõ: kormány, demokratikus szerû ellenzék, al kaida terroristák. Mindegyik lõ mindenkire, aki nem hozzá tartozik. Sajnos olykor olyan civilekre is, akiknek semmihez semmi közük.


Oroszország qrvára megmentette Szíriát:

20/1/2014. jan. 20-ig ( 1040 nap alatt ) a documentált halottak száma 94 557 ebbõl 9788 gyerek, 9874 nõ. - [link]


2013. December 2: közel 126 000 halott. - [link]


2013. December 31: halottak száma meghaladta a 130 000-et.(Reuters) - [link]


Az ENSz 2014. jan. 7-én bejelentette: nem követi tovább a szíriai polgárháború halottainak számát. (AP) - [link]


Részletesen: [link] ( az angol változat, mint általában, részletesebb.


Szóvalhát ilyen qrvára megmentette Szíriát Oroszország.


( Ha minden jól megy, lehet, bennünket is megint megmentenek, mint 1956-ban. Pártunk és Kormányunk kérésére. )

2014. febr. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
28%
Ez a Bin Ladenes sztori csak azért van, hogy elfedje a valóságot. A 9/11-nél (már ha tényleg Bin Laden okozta) sokkal fontosabb, hogy az iszlám térséget katonai uralom alatt tartsák és ha jól tudom Afganisztánban egy kőolajvezetéket is építettek. Irakot sem Szaddam Huszzein tömegpusztító fegyverei miatt támadták meg, hanem mert Irak az egyik legnagyobb olajkészlettel rendelkező ország és Szaddam nem akarta dollárért árulni az olajat. Khadafi is ezt csinálta és nézd meg mi lett vele.
2014. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

A háborúk közvetlen költségei 2003-2010 Iraq, Afghanistan, és Pakistan is legalább 3.2-4 milliárd USD. ( Brown University - [link] )

2013 update: közel 6 000 milliárd USD. [link]

Közvetett: több, mint 3 000 milliárd USD. Egy további forrás szerint ebbõl csak Irak 6 300 USD per US állampolgár ( gondolom az aggastyánokat és csecsemõket is beleértve ).

Mindezek a Wiki "Financial cost of the Iraq War" cikkébõl - [link] Ott további források.

Bár annak már nem néztem utána, alig hinném, h Iraq teljes olajkészetébõl bámely kiaknázó ennyi profitot kaszánhatna, kivált annyival többet, hogy megérje. ( Ha gondolod, nézz utána ennek, tehát a becsült készlet és az elérhetõ profit! )

A magam részérõl hajlamos vagyok hitelt adni Tony Blair akkori brit miniszterelnöknek, aki akkor azt mondta, persze, az olaj sem mind1, de az elsõdleges cél a térség demokratizálása, stabilizálása, mert S. Hussein, mint diktátor egy állandó bizonytalansági tényezõ. ( Mint azóta már tudjuk, a stabilitás nem igazán jött be - és akkor finoman fogalmaztam :) )

2014. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
Ezt máshol biztos nem háljátok, de a legvalószínűbb hogy az olaj miatt tört ki!
2014. márc. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!