Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar katonák milyen gyakran...

Magyar katonák milyen gyakran vesznek rész háborúkban?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam a katonaságon mint munka,hivatás, de viszont a frontra félnék kimenni, tehát igen, kb. annyi értelme lenne mint halfogás nélkül horgászni,de én viszont szeretnék egy jól fizető,nem unalmas állást,viszont ennek nagyon nagy szerintem a veszélye.

2014. febr. 14. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Noss egy nem fronton állomásozó katona tehát aki itthon van, az minimálbér körüli összeget kap. Aki viszont kimegy az sem olyan egetrengető összeget viszont azok külföldre mennek ensz követként. Viszont oda csak a legjobbakat viszik. Általában "békefenntartó" szerepük van. Gyakorlatilag egy katonai támaszpontot kell őrizni. Ezek pár százezret keresnek. Jah és a katonaság nem nevezhető könnyű munkának. Inkább tanulj nyelvet és menny külföldre. Könnyebb és többet fizet.
2014. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ott vagyok,azt teszem. Sok munka megfordult már a fejemben de...először jött a bankárság,de én nem az az egy helyben ülős,papír tengeres irodai munkára születtem. Aztán most még mindig a mérnökségen gondolkodok,de be kell lássam,az sem egy adrenalin pumpa, és nem is érdekes annyira,pluszba itt kint két gyakornok elmondta hogy amilyen területet megadnak nekik azon belül kötelességük elmenni,ezért 200 mérföld volt az egyiknek,a "munkahelye",mert itt most a falunak majdnem a 100%-át megakarják építeni(szóval majdnem kibővítik 100%-al) és ott kell nekik a víz vezetéket letenni,és ahol most dolgoznak az 100 mérföldre van az otthonától. Meg nem tudom,amit olvastam azt mondják elég nehéz a mérnöki egyetemi szak. Most az angolul Automative engineering-nek hívott dolgon gondolkodok.
2014. febr. 14. 23:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Veszélyesebb helyeken azért kapnak szép összegeket, más kérdés, ugye, hogy mindennap életveszélyben vannak egyfajta módon, szóval, keresni lehet vele, csak akkor ezt is figyelembe kell venni.

Ha itthon sima sorkatonaként, akkor sokat nem fogsz keresni, igaz veszélyes helyzet se sok lesz, maximum ha katasztrófavédelemnek kell segíteni valahol akkor adódhatnak dolgok, amúgy nem igazán.

Meg azt érdemes számításba venni, hogy ha komolyan gondolod ezt a hivatást, akkor akár lehet sok pénzt keresni veszélytelenül is, de az nem 2 napos munka eredménye, hanem ha megmászod szépen a ranglétrát, de ehhez rengeteg munka, tanulás és mellé egy kis szerencse sem árt.

2014. febr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem igazán gondolkozom rajta komolyan,és nem is e szerint formáltam tanulmányaimat,de ez is egy opció.
2014. febr. 15. 00:17
 5/11 anonim válasza:
minden szerdán 6:00 - 23:00
2014. febr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anti paladin ***** válasza:

Csak akkor fizet jól a honvédség ha eleve diplomával jelentkezel és elvégzel egy tiszti, tiszthelyettesi iskolát is.

Missziókba csak a (az elérhető) legjobbak mennek de ők sem feltétlenül önként. Helyszíntől függően tűzharcba is kerülhetsz ha pl. valami Afganisztán jellegű helyre visznek.

Itthoni szolgálat esetén max akkor nem lesz unalmas a beosztás ha olyan alakulatba kerülsz amit kimondottan szeretsz. Egyébként álló nap lógatod a lábad, karbantartasz, néha gyakorlatozol.


Sztem nem neked való a honvédelem. Ha jól is akarsz keresni, csináld meg azt a mérnöki képzést (még ha nehéz is), mérnökként még itthon is sokkal jobban fogsz keresni mint katonaként, pláne odakint.

Ráadásul ha olyan szakot végzel el ami nem csak felszínesen érdekel, izgalmasnak is fogod találni a munkáddal járó kihívásokat.

Szóval szerintem első körben ne olyan lehetőséget keress ami jól fizet hanem azokat találd meg amik leginkább érdekelnek és azon lehetőségek közül válogass.

2014. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami, de mondjuk nekem az hogy én élvezzem is meg keressek is belőle az ugyanolyan fontos.
2014. febr. 15. 11:07
 8/11 anonim válasza:

Nálunk voltak a suliban(Debrecen) a toborzói irodából és elmondták hogy mi a szitu!!! Nos leírom neked mi van.


Ha még suliba jársz,akkor min. 18.ik életévedet kell betölteni,el kell végezned a szakközépiskolát,magyarul:Kell hogy rendelkezz egy érettségi bizonyítvánnyal! Továbba az is nagyon jó,sőt szinte lassan-lassan alapkövetelmény egy angol vagy német nyelvvizsga,de főleg az angolt erőltetik jobban,mert NATO tagállam vagyunk és a NATO hivatalos nyelve az angol. Nos ha még tanulsz,és ha már betöltötted a 18-at,de ha nem akkor se baj,elmondom a lehetőségeket!!!


Ha tanulsz és tegyük fel betöltötted a 18-adik életévedet,akkor a honvédségnél lehetőséged van arra hogy tartalékkatonának felvegyenek. Ez annyit takar hogy suli időben tanulsz,ha szeretnél továbbtanulni,vagy érettségit szerezni,nyári szünetben pedig behívnak nyári gyakorlatra. Nos ha nyári gyakorlaton vagy akkor annyi a dolgod hogy részt veszel egy 25 napos kötelező alapkiképzésen,ha elvégezted és megfeleltél a követelményeknek,és ahogy mondták már előttem,katasztrófavédelemnél kapsz munkát,de ha mégsem akkor ülsz a laktanyán és vakarod amid van...DE!!!! Ha nincs munka és tartalékkatona vagy suli mellet,akkor is fix 50.000 Ft üti a markodat havonta,és ez fix!!! És ehhez jönnek még mindenféle egyéb járulékok... Ha elvégezted a sulit,meg miegymást akkor lehetsz szerződéses katona!!!! Ott ha szerződéses katona szeretnél lenni,aláírod a papírokat és miután a papírt aláírtad köteles vagy 4 évet lehúzni a katonaságnál!!! Ami ebbe a 4 évbe beletartozik 3 év kiképzés,ami picivel húzósabb mint a tartalékkatonák alapkiképzése. És csak ezután mehetsz ki külföldre!!!! Az valóban igaz hogy ehhez is kell szerencse!!! De aki külföldön van katonáskodni szerződéses katonaként annak havi 3 millió is ütheti a markát!!!! Remélem segítettem!!! :)

2014. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval hogy ha még tanulok de elmegyek tartalék katonának, míg én suliban ülök, és gyakorlatilag ugyan azt csinálom mint egy normális tanuló ember,közben én akkor is kapok fix 50-et?
2014. febr. 19. 20:30
 10/11 anonim válasza:
Nem,ez csak a nyári gyakorlat :) De ha tényleg érdekel ez a dolog akkor menj el a legközelebbi toborzó irodához,vagy valami katona ismerősöd esetleg ha van attól kérdezd meg. Ezt én már ilyen bonyolultan nem tudom!! Annyit tudok csak amit ott hallottam,ezt így pontosan nem tudom megmondani! :)
2014. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!