Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha hivatásos katona szeretnék...

Ha hivatásos katona szeretnék lenni és van önkéntes katonai múltam akkor az előny? Számít valamit?

Figyelt kérdés
Én katona szeretnék lenni és az MH AA-ra szeretnék felvételizni és arra lennék kíváncsi hogy számit e valamit a felvételin az ha önkéntes katona vagyok.
2014. febr. 20. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyarországon csak önkéntes katona van. A hivatásos is önkéntes, a szerződéses is és a tartalékos is.

Gondolom fogalmi zavarba vagy és te önkéntes műveleti tartalékos vagy és erre akartál volna rákérdezni. Abban az elnevezésben a tartalékos szó a hangsúlyos. Csak azért rakták elé az önkéntes jelzőt, mert régen a sorkatonai rendszerben is volt tartalékos, ami (mivel sorkatonai szolgálat egyfajta fojtatása volt) nem volt önkéntes.


Az altiszti akadémián a felvételin meg nem hiszem hogy bármennyire is érdekelné őket. Könyv szerint megvannak a felvételi követelmények. A fizikai T4-es kategória, amit a legjobban néznek, meg a többi egészségügyi. Aztán a nyelvvizsga meg egyéb eredmények. Mivel ezt sokan nem teljesítik, ezért addig már nem jutnak el, hogy más szempontok szerint szelektáljanak (ÖMT-s jogviszony).

2014. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!