Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Feltétlenül tudnia kell-e...

Barbixo kérdése:

Feltétlenül tudnia kell-e úszni annak, aki katonának jelentkezik?

Figyelt kérdés
Bárki bármit tud a katonasággal, jelentkezéssel kapcsolatban mondani, nagyon megköszönném.

2014. febr. 28. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
igen, 50 métert kell úszni egy általad választható úszásnemben
2014. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
mármint a kiválasztáson
2014. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Marczell ***** válasza:
84%
Alkalmassági vizsgán nincs semmilyen úszásnem. Szerintem bekerülhetsz akkor is ha nem tudsz úszni. Lehet hogy később szükséged lesz rá, így érdemes előbb-utóbb megtanulni úszni
2014. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"kiválasztáson" ez nagyon tetszik, mintha kidobózni mennél.


Mellesleg alkalmasságin futás, fekvő/huzockodás, felülés van. Azt hogy nem tudsz úszni nem fogják megtudni jelentkezéskor. Hogy később megtudják e? Ezt nem tudom, sajna odáig még nem jutottam el.


De valóban jobb minél hamarabb megtanulni.

2014. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azt esetleg még megmondanátok (ha tudjátok), hogy futásból, fekvőtámaszból, felülesből mennyi kell? (nőknek)
2014. febr. 28. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt számold ki magadnak miből mennyit tudsz.

260 pont kell az alkalmas minősítéshez összesen, de ez lehet úgy is hogy lefutod 12 perc alatt a 3200m-t aztán meg csak 20 fekvőt csinálsz. De egy minimális számnak mindenből meg kell lennie. Ergo: nincs olyan hogy 1 szem fekvőtámaszt csinálsz meg mert a többiből megcsináltad a 260 pontot.

2014. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úszni nem azért kell tudni,hogy katona lehess! Arra bármikor szükséged lehet,tehát szerintem alap. Képzeld ha lezuhan a repülő vagy elsüllyed a hajó vagy léket kap a csónakod pár száz méterre a parttól! Kár volna ezért vízbe fulladni. Nem olyan nehéz megtanulni úszni!
2014. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cl28 ***** válasza:
az úszást csak speciális beosztásokban kérik (pl. búvár), bár hasznos lehet néha, az se gond ha nem tudsz: semmi hátrányod nem lesz belőle... (a magyar haditengerészetnek ritkán süllyednek el hajói, mivel nincs tengerünk se, és ha a repülőd zuhan le, hát nem amiatt aggódnék h tudsz e úszni.....katonaként nem nagyon fogsz repkedni hacsak nem pilóta vagy)
2014. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért néha repülőszerencsétlenséget is túl szoktak élni. Nem minden repülő kilométerekről zuhan le. Csak sarkítottam, de a lényeg az, hogy jó ha tud úszni az ember. Ha katona, ha nem!
2014. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#6 -> Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Igazán hálás vagyok, és persze a többiek válaszát is megköszönöm!
2014. márc. 6. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!