Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha most indítana egy háborút...

Ha most indítana egy háborút Oroszország Ukrajna ellen, mi lenne a háború menete?

Figyelt kérdés
Az egész feltevés, ez úgysem fog bekövetkezni, csak elgondolkodtam. Oroszország hadat üzenne és utána...? Légyszives normális válaszokat :) 18/L
2014. márc. 2. 17:47
1 2
 11/12 anonim válasza:

A Szovjetunió nyerte a finnek elleni háborút, csak közben változott a világpolitikai helyzet, ezért Sztálin beérte kisebb területekkel, nem akarta az egész orszgáto elfoglalni.

Szerintem már a kezdetektől sem akarta, ekkor a szovjetek célja a határok nyugatabbra tolása volt, és nem biztos hogy a teljes finn bekebelezés hasznos lett volna, hiszen azért Finnország nem kis területű, sok erőforrást igényelt volna az agymosás, és a beolvasztás hoszzútávon...


Visszatérve a jelenbe, az egész mozgatója az egyesült Államok. Kezde amikor elkezdték a grúz hadsereget Izrael-en keresztül felfegyverezni, akik olyan bátrak lettek hogy bevonultak az orosz többségű autonóm tartományaikba, tudjuk mi lett a vége... Aztán ez történt Ukrajnában is.

Ezek az országok az orosz érdekszférába tartoztak, és oda is fognak tartozni, kérdés mit keres ott az EU és az USA?!

A válasz egyzserű, olvass utána mennyit erősödött Oroszország az elmúlt 10 évben, és mivel hatalmas a hadserege, és a nyersanyagtartaléka félő tovább erősödne, míg újra hasonló pozícióba kerülne mint amilyenben volt a második világháború után. Arról nem beszélve, hogy képes egyedül elpusztítani az egész bolygót, mivel atomfegyvereink a száma ~ 10ezer

Így épeszű ország nem háborúzik vele, ismerve az elmebeteg orosz mentalitást, meg az "erő" politikáját amit állandóan alkalmaznak már több száz éve.


Másik érdekes adalék: Ukrajna mint olyan léte erősen megkérdőjelezhető, hiszen az orosz nép származása, és eredete hivatalosan is a "Kijevi Rusz" a két nép gyakrolatilag ugyanaz, a különbség olyan mint a magyar meg a székely között.

Az ukránokat sem lehet hibáztatni, ők sok amerikai filmet láttak, és tényleg elhiszik hogy lehet olyan jólét náluk mint nyugaton, vagy a németeknél.

Az igazság az, hogy szerintem ők azzalk járnának a legjobban ha az Eurázsiai Unióhoz csatlakoznának, mert ez a térség nagyon fejlődik, és fog is továbbra is. Az Európai Unió szerintem azt játsza velük mint amit az törökökkel játszik, akik ha jól tudom vagy 30 éve tagjelöltek :) A lényeg, hogy ne legyen Ukrajna az orosz érdekszféra része, de a sajátjának sem akarja, csak egy ütköző államként tekint rájuk, akiknek a bomlasztásával gyengíti az oroszt...

2014. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Oroszország könnyen nyerne amerika pedig öngyilkos vállalkozásként ráküldené a nato országokat akiket szintén szétverne Oroszország. Ha ez megtörténk akkor usának nem sok esélye maradna de reménykedjünk hogy nem lesz háború.
2015. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!