Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol és mikor vezették be azt,...

Hol és mikor vezették be azt, hogy a katonai szolgálat pacifista alapon megtagadható?

Figyelt kérdés
A második világháború idején már érvényben volt ez valahol?
2014. márc. 5. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Az NDK-ban 1964-től volt ilyen, de a besorozott katonák kevesebb, mint 1%-a számára voltak fenntartva helyek. Ezeket "építő katonáknak" (Bausoldat) hívták. Barakkban kellett élniük katonás életmódot és parancsnok parancsolt nekik, viszont nem kaptak harci kiképzést és építéssel, javítással, egyéb szolgáltatásokkal foglalkoztak.
2014. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

"A második világháború idején már érvényben volt ez valahol?"


Természetesen. Csak akkor még tarkón lőtték, azokat akik éltek ezen jogukkal. :)

2014. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mustafa33 ***** válasza:

A Bausoldat nem pacifista alapon működött. Jó is lett volna. Megbízhatatlansági alapon. Például a papokat, vagy azokat akik már egyszer szökni próbáltak a szoci paradicsomból nem azért sorolták oda mert pacifisták, hanem mert megbízhatatlanoknak tartották őket fegyveres szolgálatra. Mint ahogy a volt Csehszlovákiában a PTP zászlóaljak(Katonai építkezések, vasútépítés, uránbánya),

ahová a szabadult sokat ült köztörvényeseket, vagy papokat, vagy más politikailag nem megbízhatókat soroztak. Meg megbízhatatlan magyarokat mint én is voltam. Magyarországon régen munkaszolgálat volt a neve, a szociban nem tudom, de biztos volt.

2014. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Márpedig gyakran olvastam erről angolszász és skandináv regényekben, hogy aki vallási vagy humanista okból nem volt hajlandó emberöléssel foglalkozni, azt felmentették a harctéri szolgálat alól, és valami polgári feladatot kapott, pl. segédápoló lett egy kórházban.
2014. márc. 5. 23:15
 5/7 mustafa33 ***** válasza:

Ott lehet, hogy volt ilyen. De a II.VH idején nem nagyon hiszem, bár ki tudja. Ismered 22-es csapdájat? Akkor nem lett volna aktuális a story.

Mifelénk csak a 80-as évek végétől. A szovjet peresztrojka hatására.

2014. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az angolszászoknál ez eléggé rendszeres volt (ha nem is sokan mertek vele élni, mert elég nagy közmegvetés járt érte, főleg az első vh. idején). Akkoriban autópályát építtettek velük, a hátország kórházaiba fogták be őket ingyenmunkára, meg ilyenekre.
2014. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a közmegvetésről is olvastam: gyáva féregnek tartották őket, vagy éppen hazaárulónak.
2014. márc. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!