Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Honvédségnél a tisztek is...

A Honvédségnél a tisztek is csak 1990M terepmintás gyakorlót viselhetnek?

Figyelt kérdés
Vagy hordhatnak helyette Multicam mintájú gyakorlót ?
2014. márc. 26. 23:08
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Lusta vagyok végigolvasni, de nem rémlik hogy nálunk lenne rendszerben multicam szóval hivatalossan szerintem nem.

[link]

2014. márc. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A multicam-et a KMZ hivatalosan rendszeresítette vagy nemhivatalosan használják ?


Csak a KMZ tagjai hordhatják a multicam-et vagy más egységek tagjai is ?

2014. márc. 27. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért érdekel ez annyira? Szerintem teljesen lényegtelen. csak a KMZ-sek hordhatnak multicamot.

A magyar honvédségnél mindenki az 1990m-eset hordja a tisztektől kezdve a tiszthelyetteseken át a szerződésesekig mivel ez a rendszeresitett egyenruha.

2014. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért, mert tiszt szeretnék lenni egyetem után ill. nem szeretném, ha hazai gyártású vagy más gyengébb európai felszerelésekkel "boldogítanának" engemet.


Valahol leírták, hogy csak és kizárólag a KMZ állományába tartozó katonák hordhatnak multicam mintájú gyakorlót és más amerikai cuccot ?

2014. márc. 27. 18:27
 5/7 A kérdező kommentje:

Túl gyorsan nyomtam entert:


Azt szeretném, ha olyan jó felszerelésem lenne, mint a KMZ-seknek.

2014. márc. 27. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:

a 25/88-ok sokszor hordanak amerikai woodland-at is

[link]


[link]


[link]


Hivatalosan nincs rendszeresítve de sokszor látni hogy hordják

2014. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tisztázzuk.

Ha hivatásos leszel ha szerződéses az egyenruha ugyanaz mindenkinek. Reguláris hadseregről beszélünk. Ha tiszt akarsz lenni akkor mind az NKE-HHK hallgatójaként mind annak elvégzése után 1990m gyakorlót fogsz viselni.

Nincs lehetőség multicam viselésére ha csak nem vagy különleges alakulatnál (jelen esetben a KMZ).


Azonban ez nem egy játék.. Itt nem arról szól a dolog hogy nézegetem magam a tükörbe milyen jól nézek ki. Ha katona leszel azt viseled amit adnak, ha pedig neked ez nem tetszik akkor nem szabad katonának menned.

2014. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!