Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit kell tudni az mh34-es...

Mit kell tudni az mh34-es különleges műveleti zászlóaljról?

Figyelt kérdés

-A Különleges Műveleti Zászlóalj milyen szerepet vállal a missziós tevékenységekben?

-Mi a különbség ha egyetem után tisztként vagy ha érettségi után civilként jelentkezem az alakulathoz (missziós részvétel, feladatkör)?

-Nagy hátrányt jelent-e ha rögtön az alapkiképzés után szeretnék a különleges erőkhöz bekerülni és még nem szolgáltam más alakulatban?

-Kell-e/előnyös-e ha az embernek van jogosítványa, valamilyen harcművészeti tapasztalata?

-Úgy tudom, hogy az alakulathoz a fizikai felmérőn a T4-es szintet kell teljesíteni. Ez milyen szintet jelent futásban, fekvőtámaszban, illetve felülésben?



2014. márc. 30. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

- [link]


-Itt nem találsz olyat aki megmondja mi a különbség a kettő között. Azt egy olyan tudná megmondani aki bekerült, de biztos hogy ők nem itt lógnak.


-Mivel a honvédségen belül tanulni fogsz harcmüvészetet ezért azt kell mondjam igen kell.


- [link]

Ott a T4, ugyanezt kérik a sima alkalmassági vizsgálaton is

2014. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 cl28 ***** válasza:

Egyetem után tiszt leszel(ha minden jól megy), míg sima érettségivel maximum altiszt lehetsz (de valószínűleg közkatonaként kezdesz).

A különbség a "pénz" illetve az h tisztként (hdgy.) te parancsolsz kb. harminc embernek (értsd: irányítod/ugráltatod őket, viszont felelősséggel tartozol értük) vagy pl. közkatonaként egy vagy a harminc közül, aki csak végrehajt (nincs felelősség, de lehet h pisilni is csak parancsra lehet).

2014. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék hogy tisztként parancsolNÁL.

Jelenleg kb. 12000 szerződéses és megközelitőleg 12000 tiszt és altiszt van szolgálatban az MH-nál. Szóval kevesebben vannak egy szakaszban sajnos.

2014. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cl28 ***** válasza:

Előzőnek -

A magyar honvédség létszáma:

[link]


Ezek tavalyi adatok és a feltölthető (!) létszámot mutatják. A 30 főt nem a szakaszpk.-ra értettem.... sztem Te is tudod mire gondolok.

2014. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A különbség az hogy tiszt ként nem fogsz oda kerülni :D Minimális oda az igény tisztek részéről, és nagyon nehéz bekerülni. Előbb kerülsz be civilként, persze ha elvégzed a pitbullt meg az egy éves szakalapot ami nem gyerekjáték ;)
2014. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!