Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van olyan közép és fő katonai...

Van olyan közép és fő katonai iskola ahova középfokú német nyelvvizsgával felvesznek?

Figyelt kérdés
Katonai körben is valami jobban fizető szakma,pl: mérnök,pénzügyes...Ezekre sajnos ha jól tudom angol nyelvű középfokú vizsga kell,én pedig németül tudok.

2014. ápr. 1. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor tanulj meg angolul.

Más lehetőséged nincs.

egyetlen Altisztképző és egyetlen Tisztképző van MO-n.

a MH-AA, és az NKE-HHK

Mindkettőhöz kell angol nyelvvizsga nem véletlenül.


Katonai középiskola nincs. Olyan iskolák vannak ahol a KatonaSuli program keretében viszonylagosan felkészitik a diákokat a későbbi katonai szakmára illetve a továbbtanulásra (leginkább az AA-ra). Viszont ez egy rendes középiskolai/gimnáziumi osztály. Annyiban különbözik hogy plusz testnevelésórák vannak, alaki kiképzés minimálisan és Katonai alapismeretek órák.


Ergo: Ha nem csinálsz angolt, maximum szerződésesnek mehetsz.

2014. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Marczell ***** válasza:
Úgy tudom hogy az altisztin nem kötelező az angol nyelvvizsga, csak plusz pontot ad a felvételin
2014. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Katonai körben is valami jobban fizető szakma," :DDDDDDD ez jó vicc volt így április 1.-re ;D hát ilyen jót sem olvastam mostanság itt gyk-n esküszöm hangosan nyerítettem fel a székemből

itt a rideg valóság számokban:

[link]


ui.: ezt nem a pénzért kell csinálni ( de tudom, éhen halni sem kéne )

2014. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az altisztin kötelező az angol alapfokú nyelvvizsga !!!

A közszolgálatin meg a középfokú angol, az első jól leírta

2014. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!