Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Határon túli magyarok helyzete...

Határon túli magyarok helyzete egy esetleges Magyarországgal vívott fegyveres konfliktusban. Magyarként Magyarország ellen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Szlovákia és Magyarország hadban áll. Engem, mint felvidéki magyart, szlovák állampolgárt, behívnak a szlovák hadseregbe. Kiképzés, stb. után megyek a frontra. De mivel én nem akarok a saját nemzetem ellen harcolni, elszököm. Oda megyek egy magyar táborhoz, bázishoz, akármihez, megmondom, hogy jöttem harcolni a hazámért, bevennének a magyar seregbe?

Továbbá érdekelne a határon túli magyarok állásfoglalása a fent vázolt helyzetben. :)


2009. dec. 23. 01:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Attol fugg. A Jobbik befogadna. Az MSZP hadifogolykent kezelne, a FIDESZ meg felvenne szakacsnak.
2009. dec. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg behívhatnak, de szerintem egy ilyen harcban elsőként a felvidéki magyarokat ölnék meg.

Ha nem, akkor pedig lehetnél kém. A szlovák dolgokat tovább adhatnád a magyar seregnek.

2009. dec. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Az elképzelésed nem jó.Egy hadseregből nem könnyű megszökni.Háborús állapotban statárium szokott lenni.Ez azt jelenti,hogy a szökevényeket azonnal elítélik és általában kivégzik.

De ha a két ország között háború lenne,akkor valószínű,hogy a magyarokat azonnal behívnák ( hogy vonatkozhasson rájuk a statárium),de fegyvert nem adnának a kezükbe,hanem a fronttól messze,a hátországban munkatáborokba vinnék őket.De az is lehet,hogy sorra lelőnék a magyarokat.Veszélyes lenne,ha fegyverrel a kezükben szlovákok és magyarok együtt lennének.Ezzel kockáztatnák azt a lehetőséget,hogy a saját hadseregükben levő magyarok a társaik ellen fordulnak.

Az I.vh-ban még léteztek angol gyarmatok,ahol sok német élt.Amikor Anglia és Németország háborúba keveredett, a gyarmatokon élő németeket azonnal internálták,javaikat elvették.Senkit nem érdekelt,hogy ezek a németek akartak vagy sem az angolok ellen fordulni.

2009. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kérdés is mutatja, hogy egyesek mennyire nincsenek tisztában a (gúny)határon túli magyarok hozzáállásával, nemzeti elkötelezettségével.

Természetesen beállnánk a MAGYAR hadseregbe, nem kéne kétszer mondani, statárium vagy nem statárium.

Mi ugyanis Szlovákiát vagy Romániát max. lakhelyünknek tekintjük, de hazánknak semmiképp se! A mi igazi hazánk MAGYARORSZÁG, háborúba csak és kizárólag ezen az oldalon mennénk. És ezt 80-90% így is gondolja (természetesen itt is van kivétel, aki pénzért, vagy valami másért árulóvá lenne)

Az persze más kérdés, hogy mi lenne ha mi jelentkeznénk a Honvédséghez - attól tartok az első válaszadónak lenne igaza, bármennyire is nevetséges amit írt :(

2009. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell félni amikor eljön az idő a háborúra a Jobbik se majd csak a hasára csap azt kész.Jól kidolgozott hadművelet lesz!Az lenne a legjobb megoldás a titokban felfegyvereznénk a határon túliakat.
2009. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem vennének be a magyar hadseregbe, mert nem lehet tudni, hogy nem-e egy magyarul jól beszélő, de valójában szlovák ember vagy, aki az anyaországának akar kémkedni(az, hogy esetleg milyen iratot mutatsz, teljesen irreleváns, a szlovák titkosszolgálat nyilván ellátná ilyenekkel az ügynökét). A szlovákoknak meg valószínűleg az első dolga az lenne, hogy a magyarokat egy északi munkatáborba gyűjtsék.

Maximum annyit tehetnél, hogy jelentkezel, és mint menekültet befogadnának. És ezt ne úgy fogd fel, hogy az anyaországod ellök magától, ez egy sajnálatos, de racionális döntés, amit a siker érdekében meg kéne hozni.

2009. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha háború lenne(NE legyen!),bevennének a magyar seregbe.
2009. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, hát nem vagyunk könnyű helyzetben az biztos. Nem akarok ítélkezni, hogy mi lenne a jobb meg mi nem, inkább akinek van még ötlete, amit alá tud támasztani, ne tartsa magába :)
2009. dec. 23. 12:55
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

11:45-nek


hát ez aztán a röhej, főleg hogy az egész államaparátus amúgy is tele van Izraeli, meg egyéb nemzetközi érdekeket képviselő elemekkel, és akkor jön a buta birka magyar, aki ezek helyett éppen a saját fajtájától fél a legjobban. Én ilyenkor komolyan nem tudom már, hogy sírjak vagy röhögjek!

2009. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
"Én ilyenkor komolyan nem tudom már, hogy sírjak vagy röhögjek!" Leginkább tanulj valami minimálisat a nemzetbiztonságról, titkosszolgálatokról. Az meg, hogy te paranoiás módon mindenhol zsidókat látsz, a te egyéni szociális problémád, és semmi köze hozzá se az államapparátusnak, se a titkosszolgálatoknak. Racionális gondolkodás...
2009. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!