Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elfogadható szabályos felülésk...

Marczell kérdése:

Elfogadható szabályos felülésként a következő gyakorlat?

Figyelt kérdés

Katonai alkalmasságin kötelező a felülésgyakorlat. Én így csinálom a felülést:

https://www.youtube.com/watch?v=nUeoJsshQVE&feature=youtu.be

ezt elfogadják szabályos felülésként? ha nem, kérem osszátok meg velem hogy mit várnak el!



2014. ápr. 28. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mit várnak de ez nem felülés, ez rángatózás.

Lábad legyen derékszögben. Ne mozduljon el és a könyököddel érints meg a térded.

2014. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kiindulóhelyzetből mikor lefekszel a lapockádnak hozzákell érnie a földhöz. valamint mikor leérkezel a 2 karodnak 180 fokba kell lennie a fejed mellett. Mikor kinyomod magad akkor érintenie kell a könyöködnek a térded.


Nem tudom hogy ez micsoda de túl magasra emeled a talpad a földtől. Én úgy emlékszek hogy pár centinél magasabbra nem emelheted a lábad. (de tévedhetek)


a csipőd nem emelkedhet meg miközben végzed a gyakorlatot.

2014. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem felülés, ez inkább hintázás. A felülésnél mindkét lábad érinti a talajt, így nem tudsz lendületre szert tenni a törzsed felemeléséhez.
2014. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez nem felülés hanem hintázás, amit nem hasizomból csinálsz.

Kezd azzal hogy a talpad nem emelkedhet el a talajról, és lefekvéskor az egész hátadnak lent kell lennie a talajon

2014. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó észrevételek érkeztek eddig! Én is a billegéshez hasonlítanám leginkább. Most körbenéztem a fórumon és hasonló kérdésnél találtam ezt a választ:


"Alkalmasságin 1-2 éve még a "billegés" volt a divat: a láb feljött - amikor hátradőltél- de a lábfej nem kerülhetett a térd fölé, viszont választhattad a hagyományosat is (nem lehetett beakasztani/lefogni a lábat) viszont az jóval lassabb."


Eszerint elképzelhető hogy mégis elfogadják ezt a "billegést".

2014. ápr. 28. 16:13
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha azt a "billegést" elfogadták alkalmasságin akkor nem is merem megkérdezni,hogy milyenek a katonáink..
2014. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem lehet a lábat se lefogatni, se a bordásfalba beakasztani.


Ezzel a billegéssel lehet pörgősen haladni a 2 perc alatt, mivel a láb megemelkedik, de ha leszorítjuk a lábfejeket akkor lassabban megy jóval a felülés, meg össze vissza csúszkálunk a seggünkön.

2014. ápr. 28. 16:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Láb egy helyben van, felemelkedsz, a hasizmodat megfeszítve megtartod magad, majd szuper lassan leengeded magad, és lent nem állsz meg egy pillanatra se...

Valami ilyesmi lenne egy felülés :)

2014. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elfogadják, én is így csináltam.Most voltam alkalmasságin nem rég.
2014. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Arra még figyelj, hogy a könyököd a térded érintse.
2014. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!