Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt a fő oka, hogy a...

Mi volt a fő oka, hogy a németek elvesztették az anglia csatát? (hisz jobb gépeik, jobb pilótáik voltak)

Figyelt kérdés
tehát ugye sokan mondanák hogy a távolság, benzin-probléma, de ezt lehet ellensúlyozni sztem a szakértelemmel. A messerschmitt bf 109-esek meg a Fockewulf Fw 190-esek voltak akkoriban a legjobb tipusú vadászgépek, és megfelelő számban is voltak jelen, tehát mi volt a németek vereségének oka?

2014. máj. 26. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Radar.

Az angolok akkor tudták hogy a németek támadnak amikor azok felszálltak. rögtön tudták hova kell csoportositani a gépeket.

Valamint a német bombázók nem voltak jók.. A Bombázók védelme a vadászgép ellen egy nagy kaliberű géppuska kellett volna hogy legyen mint a briteknél/Amerikaiaknál az 50cal. A németeknél ez egy MG34-es géppuska volt ami rettentő jó a gyalogság ellen, de légvédelmi fegyvernek nem az a kis űrmérete miatt.

2014. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit az előző írt, plusz: az angol pilóták akiknek kilőtték a gépét és katapultáltak, másnap mehettek új géppel. A legjobb német pilóták viszont hamar fogságba kerültek és egyre fogytak.
2014. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A védekezés terén fejlettebbek/előnyben voltak a britek. Náluk már széles körben elterjedt a radarrendszer,ezért képesek voltak észlelni, hogy hol várható német támadás, így koncentrálhatták az erőiket. Ehhez jött hozzá, a távolság. Hiába lehettek a német pilóták jobbak, illetve tapasztaltabbak, ha az angol légtérben rövid időt tölthettek. A német könnyűbombázók vadászfedezete elhazsnálta az üzemanyaga jórészét mire elérték a célpontot, ezért korlátozott védelmet tudtak csak adni. Ehhez jött még egy fontos hátrány:ha egy angol gépet lelőttek és a pilóta túlélte, másnap vagy sérüléstől függően idővel újra gépbe ült és támadta a németeket. Ha egy német gépet lőttek le, hiába élte túl a pilóta a becsapódást, ellenséges területen elfogták és így gyakorlatilag ugyanolyan volt mintha lelőtték volna.
2014. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
az azért erős csúsztatás hogy a németek elvesztették volna a csatát,sőt....inkább arról van szó hogy az angolok is akarták utólag verni magukat valamire. a németek légierejük 40%át vetették be. az angolok győzelme össz visz abból állt hogy megakadályozták a németek partra szállását , ez annyiban sikerült hogy mire a németek fölénybe kerültek a légtért illetően már nem volt módjukban az akkorra már kifacsart Angliával foglalkozni hanem sokkal inkább keletre kellett koncentrálniuk. annyi igaz a mézes-mázas történetből hogy több német gépet löttek le az angolok mint ahány angolt a németek.....de ha csak az ilyen statisztikákat néznénk akkor összetettben Németország nyerte volna a teljes világháborút....aztán mégsem
2014. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó: sztem nem vették azért félvállról a németek az anglia csatát, hisz ha megnyerik, akk létrejöhetett volna az angliai partraszállás - tehát anglia és usa kivonva a háborúból, tehát teljesen nyugodtan indulhattak volna keletnek...
2014. máj. 27. 00:40
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Annyit érdemes tisztázni, mi volt az egész célja: a partraszállás Angliában. Ez nem történt meg, vagyis a németek vesztettek. A műszaki okokon kívül volt még egy alapvető, amiért a honvédő háborúkat meg szokták nyerni, hacsak nincs elképesztő technikai és emberfölény. Ez pedig az, hogy nem mindegy, hogy valaki hódít, vagy az életét (életterét) védi. A németeknek volt veszíteni valójuk, az angoloknak nem. Tehát az hazájukért bármit áldoztak, ez a másik oldalon nem állt fenn. Ilyesmivel csatákat lehet nyerni túlerő ellenében is. Például sokkal találékonyabbá tesz, mint az ellenfelet.
2014. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Megint én:D Az sem elhanyagolható tény, hogy Hitler sokáig a meghódítás helyett a megegyezésre törekedett. Az ő elképzeléseiben Európa egy német-angol felosztáson alapult volna. Az angol kommunista gyűlölet miatt természetes szövetségest látott bennük.
2014. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az előzők (helyesen) leírtak, ahhoz annyit hozzá tennék, hogy a németek nem fejezték be azt, amit elkezdtek. Amikor Mussolini katonai kalandjai rendre kifulladtak abban az időszakban, akkor Berlinből kért és kapott katonai segítséget, pl a Balkán megszállása, az afrikai hadjárat, persze az később volt, de közvetve hozzá tartozik. Azt kevesen tudják, de még egykori angol vadászpilóták is megerősítették, hogy ők is hullottak, mint a legyek. A Hawker Hurricane egy jó kis vas volt, de a fa, vászon szerkezete miatt nem volt túl ellenálló a harci sérülésekkel szemben, ha kigyulladt, akkor bizony el is égett. A Supermarine Spitfire egy nagyon jó gép volt, egyetlen nagy hibája volt, az hogy kézzel szerelték össze és nem futószalagon. Nem tudtak belőle eleget készíteni, úgy meg még nehezebb volt, hogy az infrastruktúrát lerombolták a németek.


Amikor a németek befejezték az angliai légi hadműveleteket (mert kellettek a gépek a Balkánra) a Brit Királyi Légierő szinte teljesen kivérzett. Egy nagyobb támadássorozat és a RAF elfogy volna.


A másik ok, ami ahhoz vezetett, hogy az angolok végülis megúszták az inváziót az Hermann Göring hozzá nem értésében keresendő. Hermann Göring egy nagyszerű vadászpilóta és légi ász volt az első világháborúban, de sok korábbi és későbbi katonatiszthez hasonlóan nem vette észre, hogy a kor, a technika a harceljárások, tehát a világ változik. És ő nem követte és nem idomult ezekhez a változásokhoz. Ő politikai alapon kezelte a történetet, hogy éppen mit akar a Hitler. A Hitler pedig annyira elmebajos volt, hogy egy percig nem gondolkodott abban, hogy azt a légiháborút relative gyorsan lezárja. Mert ha ezt akarta volna, akkor nem arra küldi a bombázóit, hogy az angol városokat és a civil lakosságot bombázzák bele a földbe, hanem célzott bombázó hadjárattal szétveri a katonai infrastruktúrát. De Hitler megmondta a Göringnek, hogy ő Londont romosan akarja látni. És Göring ezt megadta neki. És azzal, hogy az invázió előkészítésének érdekében gyorsan lebombázzák a gyárakat, rendező pályaudvarokat, reptereket, nagyobb kikötőket, közlekedési csomópontokat, katonai létesítményeket, ehelyett a vezetés parancsára a Luftwaffe arra pazarolta erőforrásainak nagy részét, hogy a civileket gyilkolja.


A Luftwaffénál rengeteg nagy koponya volt, akik tudták, hogy ez így csak felesleges veszteségeket generál és többet árt, mint használ. De ők nemigen voltak pártcsókosok, és Göring, aki egyrészt szerette morfiummal ellazítani magát, másrészt köztudottan egy olyan személyiség volt, akit idegesítettek a nála okosabb és találékonyabb emberek, megpróbálta egy személyben levezényelni a parádét, hogy a végén amikor majd nyernek ő arassa le az egész dicsőséget.


Ernst Udet, aki később részint emiatt öngyilkos is lett, az ezt ugatta a Hitlernek és a Göringnek is. Adolf Galland egészen a háború végéig ezt ugatta neki, még a Wolfram Von Richthofen is átlátta, hogy ez így hosszútávon nem vezet sikerre.


Jó példa erre az attitűdre Belfast lebombázása. Ez teljesen szimbolizálja Hitler és rajta keresztül Göring hozzáállását a dolgokhoz. Hitlernek hirtelen eszébe jutott, hogy Belfast messze van Londontól meg a nagy angol városoktól (ugye Írország) és ebből kifolyólag nem védik. Bevettek a támadásba katonai célpontokat is, például hajógyárakat, volt ott egy repülőgép gyár, egyebek. Ez oké. De ahhoz, hogy ezeket lerombolják, nem kellett volna ekkora repülőerőket megmozgatni. Hitler úgy gondolta, hogy akkor repüljön minden ha már ott vannak. És azok a bombázók, amik azonos időben például a vadászaik dolgát megkönnyítendő lerombolnak pár repteret meg radarállomást, azok éppen Belfastot és annak lakosságát pusztították.


Ez volt a környezet. Mivel ellenkezni senki nem mert, csak pár nevesebb vadászpilóta és a menetrend szent volt és sérthetetlen, ezért a felesleges veszteségek gyarapodtak. A rossz mérleget csak az úgynevezett Frei Jagd-ok javították, amikor a német pilóták, ha már lement a lepapírozott hadművelet, akkor felszállhattak és lelőhették az angol gépeket. A német légigyőzelmek nagy része ilyen frei jagd-okból származott.


Összegezve a fő okok: a vezetés rugalmatlansága és túlzott politikai befolyásoltsága, valamint az e körülmények között is a munka félbehagyása. És később ez nagyon sokba került.

Ahogy a japánok is elszalasztották azt a soha vissza nem térő alkalmat, hogy Pearl Harbornál az egész támaszpontot lerombolják, ezáltal a kaliforniai parokról kiindulva kényszerítsék harcra az amerikai Csendes-óceáni flottát (mivel Jamamoto félt, hogy az amerikai repülőgép-hordozók, amiknek nem tudták a helyét esetleg meglephetik őket és rajtuk ütnek, ő jobbak látta az egységeit sértetlenül visszavonni. Amikor erre Tokióban az okosok rájöttek, hogy ez csak félmunka volt akkor követelték Jamamototol, hogy vezesse a hordozót újabb rohamokra, csak akkorra már elhagyták a körzetet és az amerikai flotta Pearl Harborból hadba tudott vonulni, mert ami kárt okoztak, azt viszonylag hamar kijavították) Ugyanez volt. Hibás döntések sorozatát hozták meg és a fő fejesek politikai haszonlesési céljaik érdekében háttérbe szorították azokat, akik értettek hozzá, átlátták a dolgokat és távlatokban gondolkoztak.


Göringnek például csak napok után jutott eszébe, hogy a radarállomásokat nem csak a parton kéne lerombolni, nem beljebb is. Lekötötte hogy Londont lángba borítsa. Még az amúgy szintén számító és karrierista Erhard Milch is megjegyezte Hitlernek, hogy régi harcostársa Hermann nem egészen jól fogja a karmesteri pálcát, de mivel Göring a kezdetektől ott volt a pártban, ezért Hitler legfőképpen benne bízott. És ez vezetett ahhoz, hogy Anglia nem lett megszállva (mert megszállták volna, az angol szárazföldi hadsereg nem jelentett volna akadályt a németnek) beverték az első szöget a saját sírjukba. Onnan indultak el azok a brit és amerikai bombázóhadjáratok, amik a német hadiipar gerincét megroppantották.

2014. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, és még valamivel kiegészíteném a dolgot. Amikor 1943-ban Hitler megparancsolta a Göringnek, hogy a védelem dinamikusabb megszervezése helyett parancsolja azt a pilótáknak, hogy lőjenek a zuhanó gépekből kiugró amerikai meg angol pilótákra, akkor Göring nem igen túllátva a saját hülyeségén ezt a parancsot továbbította a nyugati vadászerők akkori parancsnokának Adolf Gallandnak. Galland ezen mélységesen felháborodott és a következőket mondta Göringnek szó szerint: "Egy ilyen parancsot én gyilkosságra való felbujtásnak tekintenék és arra fogom kérni az embereimet, hogy tagadják meg a parancsot."
2014. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsó: nagyon szépen és tömören kifejtetted, kösz! :)
2014. máj. 28. 01:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!