Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A honvédségnél miért van...

A honvédségnél miért van minden harcoló alakulat vidéken? Budapesten miért nincs egy sem?

Figyelt kérdés
Nekem azért fura hogy pl. még az Összhaderőnemi Parancsnokság is vidéken(Székesfehérváron) van.
2014. máj. 31. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán, mert:

- ez esetben nehezebb egyszerre minden alakulatot megsemmisíteni

- nem is igen lehet így tudni, hogy mit, merre, hol lehet találni

- nem a fővárost, a kormányt, és a legsűrűbben lakott települést fogják célba-venni, akik esetleg ilyen szándékkal közelednének

- meg még ki tudja, hány oka van

2014. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyébként Budapest már telített katonai alakulatokkal / intézményekkel

-MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred

-MH Civil-katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központ

-MH Görgei Artúr Vegyivédelmi Információs Központ

-MH Katonai Közlekedési Központ

-MH Logisztikai Központ

-MH Anyagellátó Raktárbázis ( telephelyük álltalában tele szokott lenni kérdés valyon még működnek-e ezek a harceszközök )

-MH Geoinformációs Szolgálat

-MH Egészségügyi Központ

-MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság

-MH Ludovika Zászlóalj ( én őket mondjuk harcoló alakulatoknak venném, sokukat ismerem, hihetetlenül nagy a harci moráljuk ( értem ezt főleg a katonai vezetés szakon tanulókra ) és feladatuk kőzé tartozik: A védelmi képességek fenntartása ) ergó ez ugyebár 4 évfolyam szóval ez minimum 4-500 harcoló katona )

-MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár ( igazság szerint ha lehetőségem lenne azért ide betennék egy lövész zászlóaljat vagy minimum 1-2 századot )

-Honvéd Vezérkar

-Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat



Most nézd meg ez mind Budapesten igaz tudom hogy ezek 80% soha nem harcolna de még így is szerintem túl kockázatos minden vezető / kisegítő szervezetet a fővárosba rakni

+ ha már itt tartunk Szentendrén az Altiszti Akadémia állomány lövész zászlóalj szinten van nyílvántartva ( szóval az AA 2 évfolyama kiképzők + az éppen ott tartózkodó kiképezendő katonák )

2014. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!