Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik főiskolára jelentkezzek...

Melyik főiskolára jelentkezzek ha a honvédségnél tiszt akarok lenni?

Figyelt kérdés

Katona szeretnék lenni, még hozzá tiszt, de nem akarok évekig suliba járni (max 2év) és magolni, hanem rendes kiképzésen akarok résztvenni, gyakorolni, csinálni akarom. Ilyen oldalú iskola érdekelne. A fizikai és mentális stresszt tudom kezelni vagy ha nem akkor elviselem. Nehéz engem kicsinálni. ;D

Hova jelentkezzek?

Szentendre? Azt mondják gyenge suli.



2014. ápr. 2. 17:46
1 2
 1/14 Shai-Hulud ***** válasza:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar.

[link]


A tiszti rendfokozatokhoz mindenképpen az egyetemen keresztül vezet az út, nem úszod meg "max 2évvel". A legkevesebb 6 félév, de a "normális" képzések 8 félévesek.

[link]

2014. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát érdekes a felfogásod.

Az előző leirta hogy NKE-HHK viszont nincs 6 féléves képzés tisztképzőn, csak 8.

Tanulás nélkül hogy akarsz tiszt lenni?

Nincs túl nagyon fizikális és mentális stressz sem.

Viszont az alkalmassági vizsgálaton szórják az embereket kifelé.


Ha 2 évig akarsz tanulni akkor szentendre altiszti akadémia.


Nem tudom ki mondja hogy gyenge suli... Elég jó képzést ad ha altiszt akarsz lenni.



Ha nem akarsz tanulni, csak csinálni akkor jelentkezz szerződésesnek. A Tisztképzőn rengeteget kell tanulni, és rendkivül jó érettségidnek is kell lennie (80% minimum mind2 felvételi tárgy).

2014. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És ha csak altiszt lennék, ahhoz is sokat kell ,,seggelni"?
2014. ápr. 2. 19:05
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz is sokat kell seggelni hogyha villanyszerelő akarsz lenni.

Ott is tanulni kell. El kell sajátitani azokat az ismereteket amik a hivatáshoz szükségesek.


A különbség hogy az AA-n nem kell lángelmének lenned. De seggelni azt kell.

2014. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mi az az AA?
2014. ápr. 2. 19:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja Altiszti Akadémia. :D vágom
2014. ápr. 2. 19:16
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Fsza a hozzállás látom megvan ez jó. Viszont az NKE-n nem azt fogod kapni amire vágysz, én tudom mert itt vagyok és én is ilyen elképzelésekkel jöttem. Gyakorlatilag teljes mértékben az ellenkezőjét fogod tapasztalni. Seggelni kell, sokat, de a legszrabb hogy hülyeségeket, nagyrészt civil tárgyakat. A katonai "oldala" nem sok van, 1-2 gyakorlat van de nagy kihívásra ne számíts se fizikailag se szellemileg. Itt nem leszel rambo sajnos csak egy mondvacsinált katona "értelmiség" akiből majd csapatnál lesz esetleg valaki és ott tényleg van esélyed komolyabb képzést kapni (külföldi tanfolyamok pl tengerészgyalogságnál stb.) Ez a 4 év viszont rémálom lesz ha ilyen vágyakkal jössz. Ez azoknak jó akik gimiben is seggelős kis töketlenek voltak, valahogy ők viszik sokra ebben a tanulás dologban ahogy én észrevettem. Sajnos ez a helyzet ma( sőt igazábol sokkal szrabb, de ebbe nem megyek bele mert a végén még lenyomoznak aztán szrba leszek )
2014. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

"Ez azoknak jó akik gimiben is seggelős kis töketlenek voltak"


Öreg, attól mert tanul valaki és nem segghülye a dolgokhoz még nem töketlen.. Ha meg te igy gondolod akkor marhára nem vagy a közszolgálatin csak a szád jár és ilyen hozzáállással nem lettek volna meg a pontjaid felvételin...

2014. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: Aranyos vagy :D
2014. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na jó azárt reagálok is bár nem tudom van e értelme. Gondolod hogy aki nem seggelős kis könyvmoly az "segghülye a dolgokhoz"? Meg miköze a hozzáállásomnak a pontjaimhoz? Ami miatt nem lehetek a közszolgálatban :D Nem teljesen értem a gondolatmenetet. De amit sokan nem fognak fel és szerintem te sem hogy itt katonákat képeznek és 4 év alatt amíg ittvagy talpra esett határozott parancsnok kell váljon belőled aki képes elvezetni adott esetben egy szakasz nála sokkal képzettebb embert. Na most az ilyen kis stréberekből akiket anyuci eddig burok alatt nevelt és akiknek a nagyrészük az airsoft miatt jött ide meg látta a tv-ben hogy ez milyen királyság soha nem lesz rátermett vezető. Ez csak az én véleményem meg amit itt látok. Attól mert vki nem seggelős kis anya kedvence még lehet értelmes. Nem azt mondom tanúlni kell mindenhol, itt is, nem is erre utaltam, hanem az ide jelentkezőkre.
2014. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!