Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki tűzszerész szeretne...

Aki tűzszerész szeretne lenni, annak tényleg szükséges az NKE HHK katonai vezető szak műszaki szakirányán végezni?

Figyelt kérdés
Akik szerződéses katonaként mennek annak, azok tudtommal csak a 12 hetes tanfolyamot végzik el, ilyeneket, hogy pl.épületszerkezetek, repülőtér karbantartás, átkelés stb. nem igen tanulnak. Ők akkor nagy hátrányban vannak az NKE-n végzett tűzszerészekhez képest?
2014. jún. 1. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem bammeg elég elvégezni egy 20 órás vagyonőri tanfolyamot.

Gondolkozz el azon, h ez a való világ, nem a Rambo 4, ahol a piros vezetéket kell elvágni.

Elég komoly egy tűzszerész képzés, nem véletlenül.

2014. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szükséges.
2014. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

akik szerződésesnek mennek azoknak nem tudom hogy 12 hetes-e a tanfolyam vagy csak néhány hülye lódit.. Viszont nem érted a lényeget ezeknél a beosztásoknál.


A tűzszerész aki az NKE-n tanul, tiszt lesz. Tehát rendfokozatától függően ő irányít, ezért sokkal de sokkal több információt kell ismernie.

A tűzszerész aki szerződéses, 12 hetes tanfolyam alatt biztos lehetsz benne hogy nem sajátít el olyan szintű ismeretet amit az NKE-n 2 évig oktatnak.


Kérdésedre a válasz: Nem szükséges NKE-n végezni, viszont hátrányban van-e? egyértelműen igen.

2014. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért az NKE-t sem kell az egekbe emelni hiába 4 éves a szakképesítés csak az utolsó 2 év ha jól tudom, és ugyan úgy egyetem szóval nyomatják sok a fölösleges tantárgyat ha kiszámolnád mennyit tanul egy NKE a tűzszerészetből 2 év alatt meg egy hivatásos 12 hét alatt meglepődnél mert lehet nem lenne olyan nagy az eltérés
2014. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt tapasztalatból mondod? :) Mert szerintem nem. S, amíg nem is jársz oda nem tudhatod hogy pontosan mennyit is tanulnak erről.


Egyébként a felesleges kerettárgyak az első 2 évben vannak amikor Közszolgálati Oktatási rendszeren belül tanulnak.

A szakosodás illetve specializálódás után azon belül tanulnak 70%-ba amit választottak.

2014. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen tudom, ismerőseim mesélték de valószínüleg aki egy toborzó irodában jelentkezik nem minimális tudással küldenék ki a terepre
2014. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem. Nem is erről beszéltem.

De az hogy "ismerőseim mesélték" ezt a mondatot nagyon de nagyon utálom... :)


Én ide járok, és tény hogy ez az első évem idén, de tudom miket tanulnak a felsőbb évesek, és hiddel.. nem véletlenül végez 150emberből a 4. év végére 40..

2014. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!