Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi szükséges ahhoz, h katona...

Mi szükséges ahhoz, h katona lehessek?

Figyelt kérdés

Nagyon erős akarat van bennem, h segítsek és megvédjem az embereket. Nem vagyok nagy darab 165 cm/54 kg, mégis szeretnék katona lenni. Mi szükséges ahhoz, h katona lehessek? Gondolom van felvételi, igaz? vagy hogyan zajlik?

köszi

21/L


2014. febr. 7. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
2014. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2014. febr. 7. 18:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban megvédeni akarod az embereket, akkor ne katonának menj, hanem a Vöröskereszthez!

Egyébként biztosan megtalálod a helyed a seregben is, csak nem biztos, hogy fegyveres és harcoló alakulatnál.

(21/L gondolom a 21 éves lány a kérdező)

2014. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen 21 éves lány vagyok. Jártam orvosi egyetemre, de rájöttem, h az nem nekem való
2014. febr. 7. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Azért mert kirúgtak a Sotéről, nem kell egyből a legbunkóbbakhoz csatlakozni. Bármelyik humanitárius csoporthoz csatlakozhatsz, azok nem csak malmoznak az állam pénzén.
2014. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Marczell ***** válasza:
92%

Bunkók mindenhol vannak, így hát ez nem érv a lebeszéléshez.

Készenlétben levő rendőrök, tűzoltók, mentők és még sorolhatnám, is malmoznak amíg nincs akció, akkor ők is élősködnek az állam pénzén?



Kérdésre válaszolva: ha katonának szeretnél menni, el kell döntened hogy milyen állományban szeretnél kezdeni. A szerződéses katonák legénységi állományban kezdenek. Aki kijárja az altiszti akadémiát őrmesterként kezdi a hivatalos pályafutását. Aki pedig az NKE honvédelmi karára jelentkezik az 4 év alatt válik tisztté. El kell döntened melyik az a részlege ahol szívesebben tevékenykednél.


Például a honvédelmi karon 3 katonai képzés folyik, a parancsnoki képzés (tényleges harcot megvívó erők parancsnokait képzik ki), katonai logisztika (harci erőket kiszolgáló, ellátó része, ide szokott a legtöbb lány jelentkezni), katonai üzemeltetés ( hadi gépek karbantartása, tervezése, erősen műszaki képzés).


Itt van ez a dokumentum, a második oldalán lehet megnézni a munkakörök nagy részét. (azokon belül is előfordul szakosodás pl felderítőn belül vannak bulvárok, mesterlövészek, ejtőernyősök):


[link]


A felvételi:

1. ha szerződéses katonának szeretnél jelentkezni, keresd meg a legközelebbi toborzó irodát, ahol felvilágosítanak a hogy és miről

2. Ha altisztnek szeretnél menni akkor február 15-ig kell jelentkezned, úgy tudom toborzó irodán keresztül az Altiszti Akadémiára.

3. Ha tisztnek jelentkeznél akkor február 15-ig kell leadnod a jelentkezésed a felvin. Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi- és Honvédtisztképző Karán képzik a tiszteket.

Bármilyen állományba szeretnél is kerülni, alkalmassági vizsgán "megfelelt" de legalább "korlátozottan megfelelt" eredményt kell elérned. Alkalmassági vizsga pszichológiai/egészségügyi/fizikai vizsgálatokból áll.

Altiszti jelentkezésnél van még írásbeli felmérés is (középiskolai anyagra épít - töri, matek és egyéb tantárgyakból kérdeznek.

Tiszti jelentkezésnél el kell érned egy bizonyos pontszámot az 500 pontból meg van pályaalkalmassági beszélgetés is a felvételi során.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha egyéb kérdésed lenne nyugodtan tedd fel.

2014. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

*******köszönöm, igen 21 éves lány vagyok. Jártam orvosi egyetemre, de rájöttem, h az nem nekem való*****


Csinnadratta, csinnadratta! HEJHÓ!

HEJHÓ! MENJEN A LÁNY A CSATÁBA!


Sose kelljen oda mened!


De! Csak remélni tudom, hogy megtalálod számításod a harcmezőn"

2014. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) !
2014. febr. 8. 10:59
 9/10 Barbixo ***** válasza:
Szia! Én is 21 éves lány vagyok, ápolónak tanulok jelenleg, de nekem is minden vágyam hogy a katonasághoz kerüljek. :D Sokan az ötletem ellen vannak, de nem adom fel a vágyaimat. Te se tedd, ha tényleg ezt akarod. Hajrá! :D
2014. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi, aranyos vagy :)
2014. febr. 8. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!