Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért repült el felettünk ma...

Miért repült el felettünk ma egy katonai helikopter? Ma semmi légibemutató nincsen.

Figyelt kérdés

Vagyis mit csinálhatnak, hova mehetnek vajon? Mire használják ezeket a gépeket hazánkban?


A légi mentő úgy tudom sárga. A permetező gépek meg kisebbek, nem? Ez egy terepszínű zöld-barna-olajszín foltos gép volt.


Felvilágosítanátok? Köszi!



2014. jún. 6. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elment A-ból B-be.
2014. jún. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlatozni azért még lehet, ha nincs semmilyen bemutató.
2014. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyes pofasúlyba! Hadi-titkokat nem árulunk el!

És különben is C-ből D-be ment.

2014. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mert azt mondták hogy egy bombázo lesz ott. Pucéron napozik. (Nagy átverés, csak egy hisztis kiskölyök volt.)
2014. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gondolom ilyet láttál:

[link]

[link]

A Mi-8-asok alapvetően szállító helikopterek, rendszeresen használják őket polgári célokra is, terhek emelésére. Meg úgy alapvetően a helikopter azért van hogy repüljön.

2014. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom 5#-ös! Olyan gyorsan elszállt, hogy nem bírtam a formáját megfigyelni. Csak a színe és mintázata maradt meg. Az általad csatolt oldalakon máshogy vannak festve.

Amit láttam az olyan mintázatú volt, mint azok a bizonyos katonai terepruhák, amiken foltokban más-más színű, nah. :)

Mint ez az anyag pl : [link] :-)

bár gondolom egy típusú helikopter lehet többféleképpen festve. Mindegy.


Az azért érdekel, hogy mire használják őket.

Kétlem, hogy gyakorlatozás esetén lakott terület felett alacsonyan repkednének... Akkor már inkább az lehet, hogy pucéran napozó nőket kuksolnak. :-)

2014. jún. 6. 09:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Elárulok 1 kis titkot, A gyakorlatok gyakran lakott területek közelében vannak mivel nem csak lakott területen kivül kell tudniuk manőverezni a gépeknek.

Illetve a katonáknak sem árt tudni hogy milyen is az amikor óvatosnak kell lenni.


Egyébként meg nem lesz sem háború, sem mozgositás nincs ha erre akarsz célozni. Valószinüleg csak elment A-ból B-be.

2014. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pro Patria ***** válasza:

Pontosan a mi házunk felett is rendszeresen szállnak helikopterek. Gyakorlatozás, a kötelező repült óraszám. Van, hogy egyedül, van, hogy akár kötelékben. Bár néhány éve már ritkaságszámba megy az ilyen alkalom, a gazdasági válság előtt még rendszeres volt.


Egyébként hosszú kihagyás után éppen tegnap repült el a tetőablakom felett egy An-26-os, ami máskor még soha.


Biztosan légifolyósó lehet itt, mert amikor megérkeztek Pápára a C-17-esek, abból is egy iszonyú zúgással itt repült el. De augusztus 20-án is itt haladt el a Gripen-kötelék.

2014. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ó nem gondolok én háborúra, csak a puszta kíváncsiság. Semmit nem tudok ezekről a gépekről, és arról sem mire használják, csak amikor látok egyet, mindig feléled a kíváncsiságom.


Ilyen grippenszerűeket még nem láttam felettünk. Itt inkább csak néha napján, pl igen, augusztus 20-án is, elzúg egy-egy helikopter.

Nem tudom, mintha ezeknek is lenne valami légifolyosójuk, mert a vonal, illetve irány oda-vissza amerre repülnek, az ugyanaz szokott lenni.

2014. jún. 6. 11:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy magyar volt...
2014. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!