Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy olyan országban élek ahol...

Egy olyan országban élek ahol a hadkötelezettség megtagadása 5től 15 év börtönre büntethető . Magyarán szólva, háború esetén kukába dobom a behívó parancsot és otthon akarok maradni felnevelni gyermekeimet, akkor elzárnak. Szerintetek diktatúra ez?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem diktatúra! Minden országban van ilyen törvény.
2014. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden országban így van szerintem, maximum a büntetés mértéke változhat valamennyit.


Egyébként nem diktatúra, miért lenne az?

2014. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol így van.. Vagy te tudsz olyan országot ahol nem így lenne???
2014. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
66%
Egy dolgon mindig elgondolkodom, mikor ez felmerül. Miből gondolják, hogy egy börtön, ahol elveszed a szabadságod, de fűtenek, kosztolnak, őriznek és ami egy háború során nem stratégiai célpont (vagy úgy egyáltalán bármilyen), taszítóbb, mint bevonulni, ahol fázol, tűző napon rohasztanak, vérben, belekben és sárban fetrengsz, elveszted a szabadságod és jó eséllyel egy 800m/s-mal repesztó rézdarab miatt valamelyik végtagod vagy az agytérfogatod jelentős részét is és még azt is elvárják, hogy örülj neki?
2014. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
24%

Micsoda?

Neked nincs otthon senki!

az ilyenek ne csináljanak, pláne NE "neveljenek" embert!

TE KRETÉN!

Katona leszel, vagy Lacinővér?

2014. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
48%

"Magyarán szólva, háború esetén kukába dobom a behívó parancsot és otthon akarok maradni felnevelni gyermekeimet, akkor elzárnak. Szerintetek diktatúra ez?"


Látom téged sem az eszedért neveztek ki kérdezőnek. Ha mindenki így gondolkodik, mindenki otthon marad inkább kölköt nevelni, mindenki leszarja a haza védelmét, és senki sem védi meg az országot ahol élsz, hol fogod a kölköt felnevelni? A megszálló hatalom által fenntartott fogolytáborban?

2014. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
9%

A fenébe...

Ez itthon így működik?

Amikor 18 voltam,jelentkeztem szerződésesnek,de nem vettek fel mert volt pártfogóim,és csak 3 évvel később próbálgattam volna újra,akkor meg már nagyban szartam rá.

Akkor most már behívhatnának kötelező jelleggel?

Nem úgy volt,hogy törölték a sorkatonaiszolgálatot?

2014. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
70%

"Egy dolgon mindig elgondolkodom, mikor ez felmerül. Miből gondolják, hogy egy börtön, ahol elveszed a szabadságod, de fűtenek, kosztolnak, őriznek és ami egy háború során nem stratégiai célpont (vagy úgy egyáltalán bármilyen), taszítóbb, mint bevonulni, ahol fázol, tűző napon rohasztanak, vérben, belekben és sárban fetrengsz, elveszted a szabadságod és jó eséllyel egy 800m/s-mal repesztó rézdarab miatt valamelyik végtagod vagy az agytérfogatod jelentős részét is és még azt is elvárják, hogy örülj neki?"


Én is elgondolkodom miért vannak olyan idióták akik azt hiszik, hogy egy honvédő háborúban a frontkatonáktól vonják majd meg az élelmiszert, hogy a dezertőröket etessék és még fűtenek is rájuk.

2014. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
46%
#4. Egyetértek
2014. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

Azt nem tudom, miből gondoljátok, hogy HÁBORÚ ESETÉN bármelyik bíróság szórakozni fog azzal, hogy hány évre, meg hogy elzárás, és még el is tartsa a szolgálatot megtagadót az ország?

Békében OK, hogy börtönnel büntetik, de háború esetén a szolgálatot megtagadó katonaszökevénynek minősül, ennek megfelelően egyszerűen agyonlövik.

Több okból is:

1. Elrettentő példaként, hogy a többiek kedvét elvegyék a szolgálat megtagadásától.

2. Senkinek nem lesz sem ideje, sem kedve bírósági eljárással vesződni, foglyot kísérgetni, őriztetni, ezek pénzbe, energiába kerülnek, és személyzetet foglalnak le.

3. Hadiállapotban a katonákra nem a polgári perrendtartás vonatkozik, hanem a katonai, és az sokkal keményebb. (Akit behívtak szolgálatra, az katonának minősül, ha akarja, ha nem.)


Szóval ha valaki HÁBORÚ ESETÉN tagadja meg a fegyveres szolgálatot, azt jól teszi, ha nem otthon a gyerekei mellől teszi.

2014. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!