Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támogatják sokan a...

Miért támogatják sokan a sorkatonaságot holott semmi értelme? (Több lent. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már nincs sorkatonaság(Szerencsére!!!!)

Szerintem ez csak pénzpazarlás lenne ami nem lenne jó mert az országnak így sincs sok pénze.Meg semmi értelme sincs.

Senkinek semmi joga ráerőltetni valakire olyat amire nincs kedve!!


A katonaságnak egy foglalkozásnak kellene lennie nem egy kötelező dolognak.Most miért kell mindenkire ráerőltetni???Mindenkinek joga van eldönteni hogy mivel szeretne foglalkozni.


Én úgy gondolom hogy alapvető jogaink közé kéne hogy tartozzon az hogy mi döntsük el hogy akarunk-e katonák lenni vagy sem. Mert ha valakit akarata ellenére rákényszerítenek abból sohasem lesz jó katona.


Ja és szerintem nevelni NEM sorkatonasággal kell!!!


Én mindig is a sorkatonaság ellen vagyok/voltam és szerintem semmi nevelő hatása sincs csak népnyomorítás és népsanyargatás.


Sokan azt mondják hogy "nem lenne olyan sok kövér és 40 kilós köcsög".

Miért nem mindegy hogy mit kezdenek magukkal??? Szerintem ez is az alapvető jogaink közé tartozik hogy ki mit akar kezdeni a testével.


Szerintem kellene hogy legyen jogunk arra hogy megtagadjuk a sorkatonaságot. Így igaz hogy már nem lenne sorkatonaság soha többé. És remélem soha nem is fogják vissza vezetni mert tényleg csak egy felesleges pénzkidobás.



2013. aug. 9. 11:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
39%
Mert megnevelné a mai züllött, esetlen fiatalságot. Egy kis fegyelem, egy kis kitartás, becsület és büszkeség senkinek sem árt, főleg nem a mai "fiúknak", akikben annyi férfiasság sincs mint egy óvodás kislányban, és a tizenéves cigánybűnözőknek. És mindekinek joga szolgálni a hazáját.
2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
41%

Az ilyenek miatt mint te, h be van szarva, h az anyja szoknyáját ott kell hagynia egy évre.

Ennyi erővel minek a 8 általános suli meg középiskola, mikor a 70% marhaság volt, pénzkidobás.

2013. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%
Azért támogatják, mert egyszer elhatározták magukban, hogy támogatni fogják és azóta bele vannak gyepesedve.
2013. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

Én egy 3 hónapos alapkiképzést jónak tartanék minden fiatal férfi számára.

De az a 3 hónap legyen normálisan megcsinálva, ne úgy, mint régen volt...

2013. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
54%

Te soha nem voltál katona. Ez biztos! Nem tudod, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak! Mindenképpen nevelő hatása van egy olyan közösségben élni, ahol nem te döntöd el, mit szeretnél, és mi a közös cél. Ott megszűnik az öntörvényűség. Rengeteg negatív jellemzője van a katonaságnak is. Annak idején a "Haza védelmére" nevelték őket, elvileg. Erre sajnos volt szükség akkor is, korábban is, most szerencsére erre nincs szükség!


Ha lenne, megszűnnénk létezni! Akkor azt mondták a vallásos emberek, ők nem fognak fegyvert! Nem baj, ne tegyék! Viszont ne várjanak el semmiféle segítséget azoktól, akiknek nincs ilyen vallásuk!!! Úgy könnyű "elvekhez tartani magunkat", ha van, aki ezt helyettünk megcsinálj! A katonák védték a határainkat, ha úgy hozta volna a sors, őket vitték volna golyófogónak, míg ti itthon egy bunkerban lapíttok, merthogy nektek "elveitek" vannak. Ha néhány éven belül esetleg szűkség lenne rá, meg sem lehetne oldani!


Addig az orvosok munkája is "felesleges pénzkidobás", míg nem vagy beteg! Ha beteg lettél, természetesen hozzájuk fordulsz. Ha történelemkönyvet lapozgatod, a Haza, nagyon sokszor volt beteg! Most is az, de pillanatnyilag nem a sorkatonaság oldaná meg. Sajnos, lehet még rá szűkség...

2013. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%

Max. a svájci mintára lehetne megcsinálni, és nem a gyöpes komcsi felfogás szerint ahol züllöttek, szívatták csak egymást 1-2 évig.

Annak semmi értelme nem volt!

2013. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
30%
Lusta lennél bevonulni, mi? :D
2013. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

A régi szovjetes katonaság tényleg egy fos volt.

Minden téren.


Olyat viszont ami Svájcban van , olyan lehetne itt is.

A svájci fiatalok sem ellenzik.

2013. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Na igen a svájci minta annak még lenne valami értelme hát de ami régen volt itt az csak annyi volt hogy szivatták az újoncokat...
2013. aug. 9. 11:52
 10/41 anonim ***** válasza:
98%

Egy svájci típusú hadsereghez svájci típusú társadalom is kéne.

Jelenleg ilyesmi nincs meg, szóval ennek az ötletnek is olyan magyaros vége lenne, mint régen volt.

2013. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!