Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akarnak annyian bevonuln...

Miért akarnak annyian bevonulni katonának? Annyira jól fizetnek?

Figyelt kérdés

Csak olvasom a kérdéseket és égnek áll a hajam. Asztmás vagyok, lehetek-e katona? Koponyaműtétem volt, lehetek-e katona? Leszereltek gerincproblémával, lehetek-e újra katona? -4 dioptriás a szemüvegem, lehetek-e katona? Rosszul hallok, lehetek-e katona? Vegetáriánus vagyok, lehetek-e katona? Öngyilkos akartam lenni, felvágott erekkel bevonulhatok-e? .... :D


Lassan az az érzésem, mintha hirtelen mindenki be akarna vonulni. Áruljátok el, honnan ez a lelkesedés?


2010. jan. 8. 07:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Én a többiek nevében nem tudok beszélni,csak a magaméban.

Egészségügyi középiskolában végeztem és mindenképpen szerettem volna az egészségügyben maradni.Amióta az eszemet tudom,katona akartam lenni.Hogy miért?A HAZA! :D Szolgálni és védeni! Ezen kívül az,hogy itt mindenki egy.Ugyan azt a feladatot teljesítjük,egyszerre mozgunk,egyszerre csinálunk mindent.Nagyon szeretek sportolni,edzeni,ezért nem is volt kétséges nekem,hogy katona legyek.

Amúgy valakit csak a pénz érdekel,valakit a fegyverek,egyenruha.Van ez így. ;)

2010. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, de szerintem a tuti állás miatt jelentkeznének, mert szerződéses katonából még mindig kevés van. Amikor nem volt melóhelyem, nekem is megfordult a fejembe.


10-20 éve, meg ezek kértek volna elsőként mentességet, hogy ne sorozzák be őket.

2010. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Közrejátszik ebben az is hogy sorra szűnnek meg a munkahelyek. Valamiből csak el kellene tartani a családot,fizetni a számlákat,törleszteni a hitelt... Egyszóval valamiből élni kell! A katonaság meg "biztos pont". Pláne hogy állítólag létszámhiány van. De ez az én véleményem... :S
2010. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy ez a megugrott munkanélküliséggel magyarázható.
2010. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon egyszerű. A fiatalok jó része nemzeti radikális, azt hiszik, hogy a sereg az valami hazafias lélekemelő móka, ahol lehet készülni a gaz ellenség megtámadására, és még zsoldot is kap. Aztán, amikor rájön, hogy ötkor kell kelni, és több az őrkutya, mint a tank, akkor "mégis inkább pék" hogy a klasszikust idézzem.
2010. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
50%

09:57-re

Látom gőzöd sincs az egészről.

2010. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%
jelentkezők felét nem veszik fel, a felvettek 3/4-ede pedig meggondolja magát a kiképzésen
2010. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Nem minden a pénzről szól, van aki ezt szeretné a hivatásának választani. Meg egyébként is nem az kéne legyen a normális állapot, hogy minden fiú/férfi katona szeretne lenni... persze tudom hogy a mai világba az a divat, hogy a férfiak kis b*zi aktakukac bankárok legyenek, de attól még csak ott vannak a felszín alatt az egészséges férfi ösztönök. Szerintem a dolog ezzel magyarázható.

Mellesleg nekem is a katonaság minden vágyam :D

2010. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:

Lány vagyok és én is katona szeretnék lenni. Na és ha hajnali 5 órakor kell kelni? Engem jobban kikészítene,hogy egész nap egy irodában üljek.

Ja, igen a válasz a kérdésre:

Apukám mindig fiút akart. Lány lettem. Lett egy öcsém. Én mindig nagyon apás voltam a testvérem pedig anyás, ez késöbb sem lett más. Én vagyok a "fiús lány" ő pedig az " érzékeny fiú". Szeretném ha apukám büszke lenne rám. Persze jobban örülne, ha azt mondhatná: A fiam katona! Azt hiszem szeretném neki megadni neki amit akkor adhattam volna, ha fiúnak születek. De nem úgy fogom fel, mint áldozat mert ez nekem is örömet okoz, és büszkén mondhatom: Katona vagyok, a hazámat védem!

2010. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
20:59 Ugyan ilyen az Én helyzetem is.
2010. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!