Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a jobb? Hivatásos vagy...

Barbixo kérdése:

Melyik a jobb? Hivatásos vagy szerződéses katonának lenni?

Figyelt kérdés

Érvként ne hozzátok fel a pénzt, mivel én ezt nem a pénz miatt akarom csinálni.

Hova tud nagyobb eséllyel bejutni az ember?

Hol milyen a légkör? Sokan mondták már, hogyha szerződésesnek jelentkezem, sok bunkó vesz majd körül, de senki sem említette milyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

Ki mit tud?

Bármilyen információnak örülnék.

Köszönöm előre is!



2014. júl. 23. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:

az NKE-n viszonylag értelmesebbek az emberek.

Csak gondolj bele:

Szerződésesnek mindenki mehet akinek 8 általánosa van... Így elég sok olyan ember lép be akinek nincs máshoz kedve/lehetősége...

NKE-n viszont csak jobb tanulók mehetnek, mivel magas a ponthatár.

Valamint végsősoron az se mind1 hogy te rugdosod a seggeket, vagy a te segged rugdossák. :)


Szerződésesnek azért nehéz bekerülni mert ha jelentkezel nem biztos h behivnak.. Lottó helyzet.. vagy igen vagy nem... Bizonytalan.


NKE-n viszont ha 370-380 pontot elérsz, tehát jól érettségizel mondjuk emelten. (de üzemeltetéshez csak 324 kell) és alkalmasságin átmész akkor 100% h következő szeptemberben mehetsz is.


Szóval összegezve ha alkalmasságit nem nézzük, ha okos gyerek vagy az NKE-t javaslom mert biztosabb. Ha nem vagy okos gyerek akkor marad a szerződéses.

2014. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül bunkók az emberek a szerződéses állományban, tapasztalatból mondom, mert én is az vagyok. Rengeteg kolléga ugyanúgy főiskolai, egyetemi diplomával van ott mint én, csak ilyen olyan okokból nem találtak máshol munkát és ide jöttek.


Két választás van, vagyis inkább három:

1. Elmész szerződésesnek. Ez a legnyugisabb az összes között. Nincs felelősség a válladon, cserébe mindent meg kell csinálni amit mondanak. Viszont ha hülyeséget csinálsz elővehetnek érte, viszont semmilyen komolyabb következmény nem jár érte. Csak hát nagyon kevés a fizu vagyis inkább az alamizsna...


2.Hivatásos tiszt: Ha komolyan gondolod a katonai pályát és szeretnéd is ezt csinálni és ugrani fentebb a ranglétrán akkor ezt érdemes választani. Hátránya, hogy komoly felelősséggel jár és amíg hadnagy van addig úgy rángatnak a feletteseid ahogy akarnak. Lehet, hogy a beosztottaid sem zárnak a szívedbe. Előny az, hogy a fizud, sokkal jobb mint a legénységi állományé és sokkal könyebben juthatsz előre, ha olyanok a parancsnokaid. Viszont meglehetősen keveset vannak terepen inkább csak irodai dolgozók.


3.Hivatásos altiszt: A legszarabb meló az összes közül. A szar ide folyik le igazán, és egy altiszt nem baszogatja a beosztottjait, ha nem muszáj, viszont őt mindenki baszogathat. Az ő nyakán van a legnagyobb felelősség, ha esetleg valaki nem úgy hajtja végre a parancsot. Rengeteg olyan ismerősöm van aki csak azért nem megy altiszt képzésre, mert nem akar sok gondot venni a nyakába feleslegesen alig magasabb fizuért. Előnye az, hogy talán könnyebben küldik ki őket misszióba.


Van egy +1 verzió is. KVNR tiszt vagy altiszt. Érdemes rákeresned, ha érdekel de elől járóban annyit, hogy mindenki utálja őket.


Remélem hasznos volt a válasz.

2014. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek már kezdtek meggyőzni, hogy jobb ha a NKE-re jelentkezek, majd jön a 2. válaszoló és ismét elbizonytalanít. :D Jaj, nehéz lesz így döntést hozni.

Eddig szerződéses katona azért akartam lenni, mert abban valahogy több kalandot láttam, én nem csak egy irodában szeretnék ülni, de ott van az, hogy egyáltalán behívnak-e és mivel én nagyon is katona akarok lenni, nekem fontos ez az egész.

Ha hivatásosnak mennék, akkor pedig a katonai vezető szakra jelentkeznék, de ugye a növekvő ponthatárok miatt nem tudom, hogy felvennének-e jövőre. Most előbb jelentkezzek a logisztikára és később meg jelentkezzek át katonai vezető szakra?

Közben meg ott van bennem az is, hogy valami biztosat szeretnék, nemcsak eltölteni ott egy-két évet.

Most tényleg annál a pontnál vagyok, hogy nem tudom. Nem tudom, melyik érné meg jobban, melyik lenne jobb.

Bekerülni az NKE-re betudnék, tehát nem mondom, hogy nem vagyok okos.

Na és akkor ott van a 2. válaszoló 2. pontjában a lényeg, hiszen komolyan gondolom a katonai pályát azért is lenne jó hivatásos tisztnek lenni, de ahogy írtad, ők meglehetősen keveset vannak terepen. Nem tudom, hogy nőként mennyi esélyem lenne arra, hogy misszióra mehessek, de például azt nagyon akarnám.

Utána néztem ennek a KVNR tiszti képzésnek is. Nem az én világom. Biztos jó, de ettől én valami sokkal komolyabbat akarok.


Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát! :D Az is lehet, hogy megpróbálom mindkettőt. A képzésem után jelentkezek szerződésesnek és hivatásosnak is, próbálkozni lehet, 22 vagyok, van még egy kis időm, aztán majd kiderül hogy hova kellek, de küzdeni fogok az biztos.

2014. júl. 24. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Még annyit a kérdezőnek (kettes vagyok), ha terepen akarsz lenni sokat (azaz futni, menetgyakorlat ez az)akkor Szolnokra menjél mindenképpen a KMZ-hez vagy a könnyű vegyes zászlóaljhoz. Ők azok akiket mindig topon tartanak. Ott szerződésesként könnyű bekerülni, csak a fizikai része a kemény.


Tisztként vagy altisztként ott nagyon jó dolgod lenne ott biztos nem irodában ülnél. Csak itt jön elő a MH olyan érdekes sajátossága, hogy mindkét esetben ezek a pozíciók már fel vannak töltve. Ha frissen kikerülsz mint tiszt vagy altiszt lehet felajánlanak a vegyiseknél vagy légelhárítóknál egy beosztást és azt elfogadod vagy sem. Sajnos sok a tiszt a honvédségen belül. Altiszt viszont kevesebb van viszont olyan alakulatoknál van csak üresedés ahova az emberek nem szeretnek jelentkezni.

2014. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az NKE-HHK idei ponthatárait elnézve ismét fordult a világ, durván nagyot ugrottak a pontok, szóval most két lehetőségem van. Vagy rákapcsolok és szerzek egy-két többletpontot vagy hagyom az egészet és inkább másik módját választom a bekerülésnek.

Olvastam a A Magyar Honvédség Altiszti Akadémia

felvételi tájékoztatóját és lenne egy kérdésem. Mikor szoktak felvételt indítani? Mikor hirdetik azt meg?

Illetve még valami, idézem: felvétel évében 23. életévét be nem töltött cselekvőképes, magyar állampolgársággal rendelkező személy vehető fel

Én 1992. július 8-án születtem, ha tehát kihirdetik a 2015/2016-os felvételit, akkor arra én még jelentkezhetek?


Nekem úgy tűnik, hogy te azért elég sokmindent tudsz ezzel kapcsolatban, és én nem akarok pofátlan lenni, de ha sikerül végre egy kicsit jobban utána járnom a dolgoknak és felmerülne egy-két kérdés (magamat ismerve fel is fog) fordulhatnék velük hozzád? Akár itt, akár üzenetben?


És köszönöm az eddigi segítségedet is! Az első válaszolónak is!

2014. júl. 25. 20:04
 6/8 cl28 ***** válasza:

ugyan írtad, h nem a pénz miatt akarod csinálni, de 22 éves vagy... 5-10 év múlva se fog számítani mennyit keresel? Sztem előbb-utóbb igen. Ha maga a fizetés nem is az egyéb juttatások igencsak eldönthetik akarsz e a katonai pályán maradni.(pl:: szerződéses legénységnek laktanyai elhelyezés jár, szolgálati lakásra nincs esélye altisztként/tisztként viszont, ha már családod is van szinte biztos h kapsz).

Azt javaslom irány az egyetem, ha nem vesznek fel az altiszt képzés, akár egyszerre is jelentkezhetsz h ne veszíts el esetleg egy újabb évet. Ha pedig egyik se jön be akkor irány a toborzó iroda és legyél szerződéses.

Misszióba még a tábornokok is járnak, csak ők már ott is íróasztal mögé kerülnek.

2014. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha valaki jól tanul, akkor egyértelműen a tiszti pálya a javallott. Sajnos a tisztek sem keresnek olyan jól, de sokkal jobban mint egy szerződéses. Ahogy korábban írták, lehet, hogy most nem érdekel a fizu, de MAJD FOG! Szülők nélkül nem is olyan egyszerű az élet. Aki terepen szeretne lenni, az tisztként is ott lesz. Ha terepfüggő leszel 10 év múlva is, még századosként is kint lehetsz eleget.

Bunkó nem bunkó, a lövészek hírhedten azok, ők vannak legtöbbet terepen. :)

2014. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cl28 ***** válasza:
A bunkóság védelmében: a "Tisztelt közkatona úr, kérem vegye tűz alá az ellenséget!" helyett bár a szabályzatok sehol sem írnak ilyet a "lőjjé má b +" kifejezés sokkal jobban kifejezi az ember érzelmi állapotát. 8 általánoshoz kötött beosztások a szerz. leg. beo.-k persze előfordulnak diplomával rendelkező szerdzsók is, de azért a többség nem az... a körülmények pedig olykor tényleg olyanok, h az ember nem a kulturáltabbik énjét pakolja be a málhazsákba...
2014. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!