Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Francia idegenlégió Szeretnék...

Francia idegenlégió Szeretnék a Légióba Jelentkezni ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom el kell menni Párizsba és ott lehet jelkentkezni. 31 vagyok 32 leszek.

2014. aug. 12. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy ha eddig eltrógerkedted az életed, akkor most gyorsan megcsinálsz egy OKJ-s szakmát két év alatt, és eltakarodsz dolgozni.


A légiót meg felejtsd el. Nem magyar embernek való (sőt, semmilyen embernek nem való az az élet).

2014. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne ha azzal kezdenéd, hogy elolvasod a száz ugyanilyen kérdésre adott válaszokat.


Egyébként az elsőnek igaza van. Ha kezdeni akarsz valamit az életeddel ebben a korban azt ne a francia idegenlégióval akard elkezdeni.

2014. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Menjél el gyalog semmi segítség nélkül és ha oda érsz mond el hogy érkeztél
2014. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi válaszolók nem tudom mért szenyóznak. 1 év az idegenlégióba izgalmasabb mint az összes eddigi.


2014. augusztus 28. 20:00–23:00

Paris, Caserne Négrier, Rue Princesse, 59 998 LILLE ARMEE

Ide menyél el (útiköltséged akkor sem fedezik ha felvesznek), elvégzik a felméréseket, és be is vesznek ha megfelelsz. Nem kell nyelvtudás sem, ott megtanítanak mindenre.

2014. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan van munkám és jó munkám úgyhogy az eltrogerkodás kicsit túlzás volt. Szakmám meg van és konkrétan Angliába akár mikor mehetnék.

Semmiképpen nem akarok Magyarországon maradni.

2014. aug. 13. 15:26
 6/14 anonim válasza:
100%

Mi az, hogy magyar embernek nem való a légió?

Igen, az emberek 97%-a nem alkalmas ilyen kiképzésre.

Nagyon kemény, de nem ajánlom, a fizetés nevetséges, ahhoz képest, hogy milyen teljesítményt várnak el...

A franciát meg tanuljad, mert ott szó szerint beléd verik a franciát!

2014. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Keresem is neten a Francia nyelvet, nekiállok tnaulni halottam ,hogy bele verik az emberbe, de nekem igazság szerint az kellene a Fizetés meg nem lényeg nem azért szeretnék menni. kb 99% ban nem pénz miatt.
2014. aug. 14. 06:20
 8/14 anonim válasza:
55%

Én még nem hallottam olyan érvet, ami értelmet adott volna bármilyen háborúnak, ezért én sem lennék részese semmi ilyesminek.


Néhány idézet Albert Einsteintől, a témával kapcsolatban:


“Force always attracts men of low morality.”


“Peace cannot be kept by force; it can only be achieved by understanding.”


“The pioneers of a warless world are the young men (and women) who refuse military service.”


“He who joyfully marches to music in rank and file has already earned my contempt. He has been given a large brain by mistake, since for him the spinal cord would fully suffice. This disgrace to civilization should be done away with at once. Heroism at command, senseless brutality, and all the loathsome nonsense that goes by the name of patriotism, how violently I hate all this, how despicable and ignoble war is; I would rather be torn to shreds than be part of so base an action! It is my conviction that killing under the cloak of war is nothing but an act of murder.”


"Az állam legfőbb feladatának azt tekintem, hogy az egyént megvédje, és alkalmat nyújtson neki arra, hogy alkotó személlyé fejlődjék. Legyen tehát az állam a mi szolgánk, és ne mi legyünk az állam rabszolgái. Ezt a parancsolatot szegi meg az állam, amikor bennünket erőszakkal arra kényszerít, hogy katonai és háborús szolgálatot teljesítsünk; holott ennek a jobbágyszolgálatnak célja és eredménye más országok embereinek megsemmisítése, vagy fejlődési szabadságuk meggátlása. Csak olyan áldozatokat hozzunk az államért, amelyek javára válnak az emberi individuumok szabad fejlődésének."

2014. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Párizsban csak információs iroda van, úgyhogy ha oda mész, akkor jól megszívod. (vagy valami ilyesmi) Két helyre mehetsz, az egyik Aubagne a másik Marseille (ha fölvettek, és meg van az alapkiképzés is, akkor azután erre ne nagyon járj, mert itt utálják a légiósokat, nem egyszer történt meg, hogy a Marseille-i cigányok hátbaszúrták őket). Ha busszal mész, akkor valszeg Marseille lesz jó, mert csak oda mennek járatok. Innét elvisznek egy kivizsgálásra, ahol egy-két hétig leszel, itt azt vizsgálják, hogy van-e olyan betegséged, bajod, vagy valamid, ami meggátol téged abban, hogy munkát tudj végezni a Légióban. Ha ez megvolt, akkor jöhet az alapkiképzés Aubagneban! :D Ezt imádni fogod! egy hónapig szopatnak, majd Remise Képi blank (majd az alapkiképzés további három hónapja).

Ajánlom, hogy tudj jól futni, mert a légióban szeretik a jól futó embereket. És a legfontosabb: Ne hallgass azokra az emberekre, akik azt mondják, hogy ne csináld, nem vagy rá képes! Sok sikert kívánok!

2014. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem teljesen helyes az írásod, megpróbállak kijavítani, ha nem gond. Párizsban is jelentkezhet, és ha átmegy az orvosi vizsgálaton akkor átszállítják Aubagne-ba, itt zajlik a felvételi, ez a hely Marseille mellett van. Marseillben nincs semmiféle felvételi központ. A felvételi úgy kb. 2 hetes, és ha sikeresen túl vagy minden teszten és felvettek akkor mehetsz az alapkiképzésre, ami nem Aubagne-ban van. Első állomás Castelnaudary, itt "megismerkedtek" egymással a társaiddal, pár alapdolgot megtanítanak, majd kezdődik a tényleges kiképzés 1 hónap szopás Castel-hez közel egy farmon. Ez a kiképzés legkeményebb része, ha ezentúl vagy akkor vissza Castelbe 3hónap. A 4 hónapos alapkiképzés után van egy záróteszt, ahol ha jó helyezést érsz el akkor esetleg megválaszthatod az ezredet ahova küldenek és itt fogsz szolgálatot teljesíteni.
2014. aug. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!