Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Új haditechnika? (többi lent)

Új haditechnika? (többi lent)

Figyelt kérdés

A magyarhadvezetés nem tervezi véletlen hogy új tankokat veszünk vagy meg kockáztatom hogy sajátott tervezünk és gyártunk?

És úgyanúgy a helikoptereknél vagy a repülőknél tervezünk vagy legalább veszünk?(+ dzsipek,teherautók?)



2014. aug. 28. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Egyszerűen nincs pénz, se igény egy normális hadseregre.
2014. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig ha netán véletlen esetleg mégis volna gond akkor az nekünk nagyon nem lenne bíztató!
2014. aug. 28. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már...


Nézzük sorba, mik lettek volna a lehetőségeink:


MiG-21-es modernizáció...a Románoknál, Cseheknél még repül, korszerűsítésekkel, nálunk nagyjavításokat végeztek anno rajtuk, mind a tudás, mind a felszereltség meglett volna, akár mi is kidolgozhattunk volna fejlesztési programokat.


Vagy a Szu-22-es csatarepülőgépek...egyik évben nagyjavították, másik évben meg szétvágták őket...az aztán értelmes lépés volt. Pedig olyan harci potenciállal rendelkeztek, ami a mai napig harci értéket képvisel.


Vagy a MiG-29-esek se kaptak soha megfelelő hátteret, nagy részük azért volt, hogy alkatrész legyen abba a pár darabba ami repült.


Vagy kaphattunk volna anno C-130-as szállítógépeket...NATO feladatokra is jók, meg manapság mindig hiány van szállítási kapacitásból, üzletnek sem utolsó....ehelyett nekünk nem kellett, kapták a Románok.


De tudtommal anno kaptunk volna Leopard 2-eseket is jelképes áron, természetesen azok sem kellettek.


Gripenek is jó kis gépek, de baromi szar üzletet csináltunk velük, repülőnapon az elmondásokból az jött le, hogy a pilóták sem voltak annyira oda érte. Másik hogy kaptunk hozzá halom elavult fegyvert, meg vettünk fegyvert a hozzá való rögzítőelemek nélkül, és hasonló értelmes dolgok.


Mondjuk én alapvetően a kisebb, de ütőképes haderő híve vagyok, de sajnos a magyarok dilettáns idióta vezetőséggel voltak mindig megáldva...elég csak a metróra gondolni, amit az oroszok ingyen megcsináltak volna, ehelyett nekünk inkább lett egy használhatatlan, de baromi drágán épített metrónk, pusztán presztízsből.


Tehát amellett hogy se igényünk, se pénzünk, nincs, még azt is drágán szerezzük be amink van.

2014. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ennyit a beszerzésről, most nézzük a fejlesztéseket.


Akad néhány ugyanis.


Komondor:

[link]

Egy darab épült belőle, gondolom a magyarok nem tervezik sem támogatni, sem rendszerbe állítani, külföldi piac meg eléggé telített ilyen járművekkel.


Tudtommal kaptunk egy halommal az amcsiktól, de az USÁ-ban már nagyban küldik roncstelepre, mert túl sok van belőle.


Fegyverekből ott a Gepárd család legújabb tagja, licencét eladták a románoknak:

[link]


Egy összetettebb rendszer, mint egy helikopter kifejlesztéséhez meg s gyártósorunk, se technikai, se tudásbéli hátterünk...plusz olyan gyártókkal kellene felvenni a versenyt, akik évtizedek óta egymással.

2014. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a hadi autó nem is lenne rossz de sajnos most is csak volt polgármestereket fizettnek a helyett hogy inkább a T-72 lecseréljék(15 db!) vagy inkább ilyen talán még jó konstrukciókat építenének de hát ez van :O.

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 28. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Korábban én is feleslegesnek tartottam ezt, de a szomszédban háború zajlik. Ki tudja mikor fog összeomlani Ukrajna? És ne higgyétek azt, hogy majd a NATO meg az EU megvéd minket. Oroszországot sem képesek lecsillapítani jelenleg, olyan az egész bagázs mint egy kis pincsi kutya, ami nagyon vadul ugat, csak hogy tudassa velünk ott van, de ha közelítünk fülét-farkát behúzva szalad el.
2014. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát az én személyes véleményem szerint ha nem is VH III de valami kisebb háború lesz európában.

És akik most azt moondják hogy nem azok meg fogna lepődni :D.

2014. aug. 28. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!