Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lesz hogyha nem lessz több...

Mi lesz hogyha nem lessz több honvéd? 😃 Úgy értem hogy a mai világban melyik kis csírának lenne bátorsága kimenni? Én is honvéd vagyok voltam afganisztánban is és látom hogy kevesebben jönnek a toborzó irodakba?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 18:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. szept. 28. 22:51
 12/15 KisHeszusz válasza:

Napoleon mondta: nincs rossz katona csak rossz hadvezér.


Nem látunk sok perspektívát a Honvédségben. Mindenki fikázza, kevés fizu, és szerintem iszonyú a "marketingje"

Nincsenek példaképek, hősök.

2014. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha mégis találkozol olyannan, aki volt Afganisztánban és anyagi okok miatt visszamenne, vagy nem volt még, de szeretne oda kimenni, nyugodtan "kis csirázd" le!
2014. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Mert a könnyű élet felé húznak, talán csak az megy aki meglátja a dolog szépségét. Én így 17 évesen egy ABC tervet készítve C lehetőségként tervezem a honvédséget. Első helyen a tűzoltóság van, 2 Rendőrség.

Szeretek másokért tenni, általában fontosabbnak érzek a körülöttem lévőket, 6 éve birkózom ,mellette mást is sportolok, és talán ez ami megadta azt a fegyelmet ami a honvédséghez kellhet. Mellette airsoft-ozok ami így hülyén hangzik de aki tényleg átéli a "játékot" az megtanulja mi az a csapatszellem. Talán ezek a dolgok amik ösztönöznek arra hogy ilyen hivatást vállaljak és ez az ami kevés ismerősömben van meg. És a még annyit hogy mindenki volt "kis csíra" de valahol valamikor megedzi majd az élet és lehet hogy neki nem kell ezért Afganisztánba mennie.

2014. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14

"Szeretek másokért tenni..."

Ehhez az "A" terved (tűzoltó) kiváló.

A "B" és"C" terved ebből a szemszögből már sántít, mert nem biztos, hogy amit tenned kell, az a közjót szolgálja, hiszen a parancsot nem a köz érdeke, hanem a hatalmon lévők adják. Az ő érdekük pedig alapjában eltér(het) a "köz" érdekétől!

.

A kérdéshez:

Nem hiszem, hogy Afganisztánban szolgálatot teljesítő magyar katonák többsége azzal a gondolattal ment ki: "Megyek, hogy teljesítsem szövetségeseink akaratát/célkitűzéseit!"

Állítom, többségük a kint lévő külföldi katonáknál kevesebb, de a magyar fizetést jóval meghaladó javadalmazásért vállalja.

Aki elvből teszi, kinti zsoldját miért nem az államadóssá-rendezési alapba utaltatja?

2014. okt. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!