Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azon gondolkodom, hogy nyáron...

Azon gondolkodom, hogy nyáron jelentkezem önkéntes műveleti tartalékos katonának. Mennyire nehéz a kiképzés, és utána mikor, mennyit, mennyiért kell szolgálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnazista vagyok, és később egyetemre szeretnék menni, de mellette nagyon érdekel a honvédelem, viszont nem tudom, hogy esetleg a kettő nem üti-e egymást. Szóval mondjuk nem fognak-e érettségi, szigorlat előtt, alatt szoliba hívni.

2014. szept. 29. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy latrina pucoló leszel?
2014. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi bajod a latrinapucolással?

J.J. Seftonék is ott szöktek meg annak idején.

2014. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg egyetemista leszel, nem lesz gond, mert a nyári szünetben hívnak be. Én mondjuk nem pazarolnám erre az értékes nyári szünetemet. Ha komoly munkád lesz, azzal valószínűleg nem egyeztethető össze a tartalékoskodás, mert az évi átlagos 2 hónapi behívást a munkáltatók többsége nem honorálja, kivéve talán egy-két speciális állami munkáltatót. Anyagilag meg szinte semmit nem hoz, évente -ha jól emlékszem- a havi minimálbér egyharmadára rúgó rendelkezésre állási díj üti a markodat. Meg a gyér ingyenkaja, amíg benn vagy.
2014. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szóval az évenkénti 2 hónapos behívás az fix, tehát nem csak akkor, ha szükség van a tartalékosra?


Igazából honvédségi pszichológusként szeretnék dolgozni az egyetem után, úgyhogy ez éppenséggel nem is okozna gondot, vagy valamely egyéb rendvédelmi szervnél.

2014. szept. 29. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a honvédséghez akarsz kerülni, akkor mégis jó választás lehet a tartalékos szolgálat, mert ismeretségeket szerezhetsz, akik a szerződéses felvételedet is elő tudják segíteni, és megismerheted belülről a szervezetet, hasznos információkat kaphatsz. Én nem tudom egészen pontosan, hogy vannak a behívások, de az biztos, hogy az egyetemi idő alatt csak a nyári szünet egy részére korlátozódik. Nem csak akkor hívnak be, ha szükség van rá, hanem 3 év alatt összesen 6 hónap szolgálatra hívhatnak be, plusz még kiképzésre. Ez évente két hónap, de nem muszáj így elosztani, és teljesen kimeríteni sem. Ez valószínűleg attól is függ, hogy hova kerülsz. Először egy központi állománylistán leszel, de később valamilyen katonai szervezetnél kapsz beosztást, és sok múlik azon is, hogy ők mennyire tartanak rád igényt.
2014. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha rám hallgatsz nem foglalkozol ilyen baromsággal, h honvédségi pszichológus, mert éhen fogsz dögleni.

Felejtsd el ezt a komédiát és ahogy egy okos válaszoló írta, ne ilyen baromságokra pazarold a drága idődet.

Persze most lehet álmokról beszélni, de majd mikor felsőfokú végzettséggel kapsz havi nettó 90 ezret akkor majd elgondolkozol, h lehet az ingyenes féléveidet nem erre kellett volna elszabni.

A munkád meg szintén nem fog vigasztalni, mert abból fog állni, h IQ teszteket töltögetsz meg hallgatod a bakák betanult válaszait, mert a kutya nem akar majd őszintén beszélni veled, mert a végén még leszerelik és akkor h fog járni maszekba, ha nem lehet már katona.

Ennyi.

2014. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!


Szerintem már lekéstél. Az önkéntes tartalékost, a kiörgedett bakáknak hozták létre, és úgy tudom hogy nagyon nehéz bejutni, mert fullra tele vannak.

2014. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!