Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség az önkéntes...

Mi a különbség az önkéntes műveleti és az önkéntes védelmi tartalékos között?

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Müveleti = harci feladatra is bevethető, normál tartalékos, akár külföldi misszióban is részt vehet (elméletileg, de amilyen ez a tartalékos rendszer....)


Védelmi = homokzsák pakoló, árokásó, hótorlasz megszüntető, stb

2014. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én meg azthittem hogy pont fordítva van :D

Köszönöm a választ!

2014. okt. 11. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az #1 hibás. Az ÖMT az gyakorlatilag amit valójában tartalékosnak neveznénk. Civil emberek, akiket időnként ha szükség van rájuk behívják. Persze végzettség függvényében sok mindent csinálhatnak, lehetnek katasztrófahelyzetben homokzsákcipelők stb. de vannak közöttük ex-hivatásosok, akiket gyakorlatilag így visszavettek "részmunkaidő"-re, és akár még hasznos feladatot is végezhetnek.

A védelmi tartalékos viszont egy speciális fából vaskarika dolog. Valójában ők teljes munkaidős alkalmazottak a HM EI Zrt. által biztonsági őrként, és ők őrzik a honvédségi létesítményeket. Ezáltal valamelyest a honvédség részei, de normál állapotban csak securitysek. Különleges helyzetben őket is be lehet persze hívni mint az ÖMT-seket.

2014. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Ugye tudod hogy hülyeséget beszélsz? De nem baj, oszd csak a hülyeséget.
2014. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nah, most akkor kinek van igaza?

Szóval,akkor a műveletis az részt vehet hadgyakorlaton, katasztrófahelyzeteknél behívják és homokzsákot pakol, jobb kiképzést is kap.A védelmis pedig a laktanyákat őrzi, általában ők a megöregedett rendőrök.

Így van?

2014. okt. 12. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aha, viszont az ÖMT-s se kap "jobb kiképzést", és ott is jellemző a kiöregedett rendőr, csak ők azért kényszerültek belépni ebbe a rendszerben, mert a néhány évvel ezelőtti törvénymódosítás miatt csak így úszhatják meg az adózást a szolgálati járandóságuk után (egyfajta nyugdíj rendőröknek/katonáknak).

De ők a védelmi tartalékosokkal szemben nem dolgoznak alkalmazásban biztonsági őrként a HM EI-nél, hanem passzív nyugdíjasok, vagy valami tök más munkájuk van. És természetesen a francba kívánják az egész ÖMT-s rendszert, csak kényszerből vannak bent.

2014. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

most tökre lelombozódtam. Na mind1 én akkor műveletis szeretnék lenni, úgy tudom ott nagyrészt fiatalok vannak. és nagyobb hangsúly van a lövészeten, gyakorlaton.

Köszönöm a választ.

2014. okt. 12. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nem akarsz teljes munkaidős foglalkoztatást, ezt nem karrier szinten akarod csinálni akkor csak az ÖMT jöhet szóba. A legfrissebb adatok szerint, a 8000-es teljes tartalékos létszámból 5500 van betöltve. Ebből 2000 védelmi tartalékos, 3500 műveleti tartalékos.

És azt mondják, hogy a teljes létszám 13%-a 30 alatti fiatal. Gondolom az ÖMT-n belül ez úgy 20% lehet, a maradék 80% pedig szolgálati járandóságos ex-katona, ex-rendőr.

De ez nem azt jelenti, hogy majd fiatalként neked ezekkel az öregekkel kell együtt csinálnod dolgokat. A fiatalokat együtt küldik alapkiképzésre, ott nincs nyugdíjas. Meg szerintem szolgálat során sem kell velük nagyon érintkezned.

2014. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!