Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A japánoknak hogy sikerült...

A japánoknak hogy sikerült elveszíteniük a tengeri csatákat a második világháborúban, amikor repülőik mindvégig jobbak voltak az amerikai repülőknél?

Figyelt kérdés

Először az A6M Reisen-ek hozták a frászt az amerikai Buffalo / Wildcat / Warhawk pilótákra, később a Ki-84 Hayate-k és N1K Shiden-ek voltak képesek aránytalan veszteségeket okozni a Corsair / Hellcat / Mustang pilótáknak.


Volt nem egy olyan légiharc, amiben 10 Hellcat támadt 2 N1K2 Shiden-re, és abban a légiharcban az amerikaiak 4 Hellcat-et vesztettek, míg a japánok meg egyetlen gépet sem.


2014. okt. 20. 23:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Akkoriban még se Hellcat, se Corsair nem volt, mégis a Reisen-ek csúnyán kikaptak a gyengébb Wildcat-ektől, ami elég furcsa számomra.
2014. okt. 21. 18:48
 12/20 anonim ***** válasza:

Ausztrália megszállására azért nem került sor, mert nem szabad elfelejteni, hogy Japán közel sem volt egy egységes hadigépezet. A szárazföldi hadsereg és a tengerészet rühellte egymást, illetve mindkettőben a tisztek folyamatosan klikkesedtek meg egymás ellen szervezkedtek. Még Tojo, hiába kapott (elméletben) szinte teljhatalmat, is csak nagy erőfeszítések árán tudott bármilyen közös akciót elérni, mivel szinte minden főtiszt ment a maga feje után.

Plusz, az ausztrál nyersanyagok közel sem lettek volna elengedőek az USA ellen, a szállításukról nem is beszélve. Azt sem szabad felejteni, hogy ekkora már az USA birtokolta a világ iparának 40-60%-át. Egy ilyen monstrum ellen Japán ipara, gazdasága esélytelen volt. Még ha a japán repülők általában jobbak is voltak.

2014. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

A japán katonai jelrendszert már a fegyveres konfliktus előtt feltörték a szövetséges kémek. Ez már eleve gyengítette őket. Az amerikaiak meg az indián nyelvet használták jelrendszernek, amit nem tudtak feltörni a japók.

A minőség meg nem minden. A német kézi fegyverek is jobbak voltak az oroszokénál, mégis azok haltak meg a hidegben.

2014. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Japánnak a szárazföldi haderejének nagy részét Kína kötötte le amit nem is tudtak elfoglalni. Sokan mondták, hogy Kína túl nagy falat lesz Japán számára(ha jól emlékszem valaki egy párnához hasonlította Kínát ami minden japán ütést elnyel) mert hiába volt a Kínai haderő szedett vetett és megosztott (Mao Ce-tung és Csang Kaj-sek ugye)egyszerűen túl nagy ország volt és rengetegen voltak. Hiába volt Japánnak az egyik legnagyobb és legerősebb hadserege oda még ez is kevés volt plusz később az is sok katonát elvont onnan amikor megtámadták az amerikaiakat. Japán is igazából több frontos háborút vívott mint Németország és a szárazföldi egységek legnagyobb része mindig is Kínában harcolt nem a Csendes-óceánon. Ausztráliát is igazából nagyon nehéz lett volna megszállni mert japánnak ahhoz nem volt elég kapacitása. Ugyan az lett volna akár csak Kínával sőt mivel messzebb van és az ottani haderő jóval képzettebb volt mint a kínai ezért ez még nehezebb feladat lett volna. A háborúban nem is jött be. Japánnak egyszerűen kevés volt az ereje(még ha órási haderővel is rendelkezett) ahhoz, hogy ennyi ellenséggel harcoljon egyszerre. Egyszerűen ugyan úgy jártak mint Németország.
2014. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 kürasszír ***** válasza:

A japán Császári Haditengerészet a második világháború összes nagy tengeri ütközetét elveszítette az amerikai flottával szemben. ( Pearl Harbor nem számít, mert az egy hadüzenet nélküli sunyi rajtaütés, nem csata. )


A Korall-tengeri csata még szoros volt, de a japánok veszítettek, viszont mind a Midway-i csata és az azt követő Salamon-szigetek környéki nagy összecsapás sorozat, majd a Mariana-szigeteki nagy repülőgép-hordozó ütközet és végül a legnagyobb tengeri csata a második világháborúban a Leyte öbölben, kivétel nélkül igen súlyos japán vereségekkel értek véget.


Tévedésben vagy kedves kérdező, a japán haditengerészet, légierő, szárazföldi hadsereg tisztikara, legénysége, technikai fejlettsége, hajóinak , repülőgépeinek minősége mind mind alulmúlták az amerikaiakét. Ez a magyarázat a sorozatos vereségekre.


Az USA ipari termelése 10 : 1, nemzeti jövedelme 18 : 1 arányban múlta felül Japánét 1941 -ben. Japán 1940 -ben 48 ezer gépjárművet gyártott, még Amerika 3 milliót.


Azt, hogy a japán gépek "aránytalan veszteségeket" okoztak az amerikaiaknak, nem tudom honnan vetted, mert egész egyszerűen nem igaz. Sőt éppen az ellenkezője a valóságos. Például a legnagyobb repülőgép-hordozós csatában, a Mariana-szigeteki összecsapásban 1944. június 19-20-án 123 amerikai géppel szemben a japánok 550-645 repülőt veszítettek. Midwaynél 1942. június 4-7-én az amerikaiak 150 gépet, a japánok 248-at vesztettek. A véres Salamon.szigeteki hadjáratban az USA 800 repülőt, még Japán 1500 -at veszített, ugyanitt 10 700 amerikai elesett katonával szemben 80 000 japán halott áll. Ivo Dzsimánál 1945-ben 6821 amerikai esett el 18 844 japánnal szemben. Okinawán 1945-ben 12 000 amerikai halt meg a harcok során, még japán 110 000.


Japán katona összesen 1 millió 740 ezer halt meg a Csendes-óceán hadszínterén a második világháborúban, ebből kb. 1 millió 200 ezret az amerikaiak öltek meg, az USA vesztesége ezzel szemben a japánok által "csak" 111 606 fő. Vagyis durván az amerikai-japán harcok során minden elesett egy amerikai katonára tíz japán halott jutott.


Tudtommal a légi harcok mérlege is az USA számára kedvező Japánnal szemben. Az arány 6.9 : 1 az amerikaiak javára 1941-1945 között.

2014. okt. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#14: A tengeri csatákat nem a szárazföldi haderő döntötte el, hanem a légierő és a haditengerészet ...
2014. okt. 28. 01:42
 17/20 A kérdező kommentje:

#Kürasszír:


Szia ! Köszi a választ, de lenne egy-két pontatlanság az írásodban, amire reflektálnék.



"Azt, hogy a japán gépek "aránytalan veszteségeket" okoztak az amerikaiaknak, nem tudom honnan vetted, mert egész egyszerűen nem igaz. Sőt éppen az ellenkezője a valóságos."


Nem is azt mondtam, hogy mindig aránytalan veszteségeket okoztak az amerikaiaknak, hanem azt, hogy képesek voltak elkenni az amerikaiak száját. A "képesek voltak" szerintem nem jelenti, hogy mindig győztek, hanem azt, hogy ritkán :)



"Tévedésben vagy kedves kérdező, a japán haditengerészet, légierő, szárazföldi hadsereg tisztikara, legénysége, technikai fejlettsége, hajóinak , repülőgépeinek minősége mind mind alulmúlták az amerikaiakét. Ez a magyarázat a sorozatos vereségekre. "


Nem értenék ezzel teljesen. Hajók terén lehet hogy jobbak voltak az amerikaiak, de a repülők terén a japánok felülmúlták amerikai párjaikat (értelemszerűen a Reisen nem a Mustang-ot manőverezte le, hanem az F4F Wildcat-et)



A szárazföldi hadsereg óriási véráldozatait a "végső emberig küzdünk" mentalitással és a támogatás hiányával magyaráznám. Nem úgy értem, hogy nem támogatták őket, hanem úgy, hogy a Corsair-ek vagy más repülők kigazolták bunkereiket / harckocsijaikat, miután már a japán légierőt leamortizálták. A háború elején a "gyenge és rosszul képzett" japán hadsereg kétszer-háromszor akkora angol haderőket kerített be Burmában és Indonéziában, ezeket a vereségeket a britek szégyenfoltnak tekintik.



"Tudtommal a légi harcok mérlege is az USA számára kedvező Japánnal szemben. Az arány 6.9 : 1 az amerikaiak javára 1941-1945 között."


Tach Weave taktikának köszönhetően tudták a japánokat megszivatni, azt is csak létszámfölényben lehetett alkalmazni bizonyos típusokkal. F4F / F6F képes volt rá, P-40 nem. Az F4U változatok is a sebességük miatt verték le a kiöregedő Reisen-eket.



A beérkezett válaszokat látva szerintem a rivalizálás miatt szerepelt le a japán hadigépezet.

2014. okt. 28. 01:43
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Sok értelme nincs ennek az ő gépük volt jobb mégis lelőtték típusú vitának.
2014. okt. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Olvasva a válaszokat, végig arra vártam, hogy valaki leírja azt amit kürasszír. Egyszerűen nem igaz távolról sem az, amit a kérdező állít. Sosem volt ellenfél az USA számára Japán. Japán már a 30-as évek óta háborúzott Kínában és már ott kimerülőben volt. Az USA annyira más kategória volt, hogy komolyabb gond nélkül söpörte el őket úgy, hogy a háború elejétől fogva támogatta az angolokat és az oroszokat hadianyaggal, 1942-től fogva harcoltak Afrikában, 1943-tól Olaszországban és 1944-től Nyugat-Európában.


Ausztráliás gondolatodra reagálva: és mi van akkor ha elfoglalják Ausztráliát? Az ausztrál ipar sokat nem nyomott volna a latba, és nézz már rá egy térképre, fényévekre van Japántól Ausztrália. Japánban így is már nők meg gyerekek dolgoztak a gyárakban, honnan lett volna még kapacitás és idő arra, hogy a fél Távol-Keletet megszállva tartó Japán még beindítsa a nyersanyagbányászatot és szállítást egy másik kontinensről?

2014. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 kürasszír ***** válasza:
100%

Letiltottak? :)


A másik kérdéseddel kapcsolatban: a szövetségesek győzelmük után először tesztelték a zsákmányul esett japán repülőgépeket, a többit megsemmisítették vagy ők, vagy maguk a japánok. Gondolom a hadizsákmányként, trófea gyanánt a szövetségesek által hazavitt példányok maradtak fenn. Valami ilyesmit írtam a múltkor is. Egyébként már a háború alatt megkaparintott ellenséges repülőgépeket is alaposan megvizsgálták.


[link]


[link]

2014. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!