Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent a hadviselésben a...

Mit jelent a hadviselésben a hátvéd fogalma?

Figyelt kérdés
Egy könyvet olvasok és nem értem, hogy hogy az hol helyezkedik el és mit csinál. A gugli nem volt most a barátom, nem találtam semmit. (Bocs, nő vagyok.)Szárazföldi hadviselésről van szó a könyvben.
2014. okt. 21. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Honfoglalás:


A magyarság vonult végig napi 20-25 km menetteljesítménnyel, elő és utóvédharcok folytak az akkori könnyűlovassággal szemben, melynek napi menetteljesítménye elérte a 100-120 kmt. Annak hogy ki tudtad írni ezt a kérdést, egyetlen magyarázata lehet:

Minden csatát megnyertek.



Utóvéd az a csapat aki vonulókat hátulról, hátbatámadás ellen biztosítja.

2014. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Akkor szerintem pl bombázók.. vagy hasonló. Tehát akik a frontvonal mögött vannak és segítik az előrenyomulást..

Vagy mondjuk egy lovas osztag stb. akár lehetnek gyalogosok is csak nem ők vannak az első sorban. Legalábbis így logikus.

2014. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

És véletlenül se keverd össze az elzáró egységgel, mert az már sokkal kevésbé egészséges!


Sztálingrád, Vörös sarok:


A parancs:

A Szovjetunióért, a dicsőséges anyaországért, Előreee!


A harcba indulók mögött fel volt állítva több golyószóró. Aki visszafelé jött, arra mindre tüzet nyitottak. Ha német egyenruhát viselt azért mert ellenség, ha oroszt azért mert hazaáruló...

2014. okt. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébiránt, nézd csak Tündérke:

[link]

Ha így keresed már a találati arányod is jobb. :)


Modern hadviselésben pedig az utóvédcsapat feladata még a visszavonulási útvonal biztosítása is.

2014. okt. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom külföldi az író, aki pedig fordította teljes hadi analfabéta, vagy focimániás és ezért fordította hátvédnek.

Nos a magyar nyelvben nem teljesen így mondják. :)

2014. okt. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tömören: Az utóvéd biztosítja a visszavonulást, utánpótlási útvonalakat, a bekerítést akadályozza meg jelenlétével, és szükség esetén tartalékként működik.
2014. okt. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, mindenkit felpontoztam. Annak van igaza, aki az írta, hogy külföldi az író, biztosan gyenge a fordítás, de nem is fejti ki. Arról van szó, hogy egy falut kell visszafoglalni a rosszfiúktól, és ez könnyen megy, mert nincs hátvéd, nem értenek a hadviseléshez. Nem értettem, hogy az miért védené a 40 fős lovascsapatot, hogy mögöttük lovagol mondjuk 200 m-re 5 fő.
2014. okt. 21. 23:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Külön köszönöm a helyes kifejezést: utóvéd!
2014. okt. 21. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!