Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Külföldön katonaként? (lent)

Külföldön katonaként? (lent)

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy a német hadseregbe hogy tudnék bekerülni? Félreértés ne essék, büszke vagyok arra hogy magyar vagyok és a nemzetemért képes lennék meghalni is,csak a hadseregünk nincs olyan állapotban,hogy az itteni munkát "élvezni" lehetne.A családban mind katonák voltak az ősök,és még néhány mostani is szóval azért erről van fogalmam. Származásilag tekintve magyar vagyok (nagymamám félig német.) Én a legszívesebben a német hadsereget,a Bundeswehrt választanám. Magát a német nyelvet perfekt beszélem. Ha esetleg ez lehetséges lenne hogy kint legyek katona (tiszt) akkor ennek hogy lenne menete? Gondolom állampolgárság és aztán talán egyetem ha odáig eljutok. Még egy év a gimiből! A válaszokat előre köszönöm!

2014. okt. 27. 22:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*És a katonai pályán belül lövész,tüzér vagy esetleg mérnöki irány!
2014. okt. 27. 22:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a képzést is Németországban akarod elvégezni, akkor szükséged lenne német állampolgárságra. Ha nem, akkor elvégzed Magyarországon és a protokoll szerint jelentkezel a német hadseregbe. ( A németeknél pontosan nem tudom, viszont az USA-ban tárt karokkal fogadják a más nemzetiségu katonákat.)
2014. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
miért nem mész a francia idegenlégióba?
2014. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam,hogy a francia idegenlégió nagyon kemény,és tudtommal ott nem lehet elsőre tiszti rendfokozatot szerezni.
2014. okt. 28. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
van egy 4 hónapos kemény kiképzés a légióban, de épp ezért nem kerülhet be oda mindenki, a gyengék kihullanak.
2014. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az usa-ban fél-1év képzés 4-5év afganisztáni szolgálat után állampolgárság is jár .

A tengerészgyalogság 98%-a Diaz/chaves/rodrigez/lakatos/cheng.. Bevándorlók fogyóesuközök

2014. okt. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!