Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Külföldre hogy kerülhetek ki...

Lilboy kérdése:

Külföldre hogy kerülhetek ki katonaként? Egy 18 éves fiú vagyok, aki ebben az évben érettségizik. Ami nagyon érdekel az a katonaság és külföldön iraq-ba vagy akárhol máshol ahol lehet szeretnék szolgálni

Figyelt kérdés

Milyen végzettség kell hozzá ? mert nem vagyok egy nagyon jó tanuló :\ Viszont ez a téma nagyon-nagyon érdekel :)


egyfolytában cska ez jár az eszembe és szivesen ki mennék külföldre.


Segitsetek légyszives :)


2012. jan. 5. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
iskola nem nagyon kell hozzá..be kell állni a magyar honvédségbe és missziók során kimehetsz irakba....ennyi az egész...szolnok,debrecen stb kiképzés és utána ha szerencséd van,ha nincs akkor itthon díszelegsz..
2012. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Irakba nem nagyon mehetsz már ki, de Afganisztánba, Ciprusra, Egyiptom, Koszovó oda még mehetsz.


Díszelegni sem fogsz, mert arra vannak a 32-esek.


Egyébként a többi igaz. Jelentkezel a honvédséghez, elvégzed a kiképzést, szolgálsz az alakulatodban és ha lehet jelentkezni misszióba akkor jelentkezel.

2012. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Aha, meg a nagy büdös francokat, kedves előttem szólók. Csak hivatásos katona vehet rész misszión, amihez pedig el kell végezni a ZMNE-t. Leghamarabb a katonaorvosokat, harckocsizókat és lövészeket kérik fel misszióra.
2012. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a segitséget :) nem találtam sehol de a szolnoki zmne iskolába komoly követelmények kellenek ? :\ fizikailag jó vagyok sztem mert 4 éve heti ötször jjárok boxolni csak már kiütötték belölem azt a kevés tudást is :D meg mennyi idő ez az iskola ?
2012. jan. 5. 17:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

„Aha, meg a nagy büdös francokat, kedves előttem szólók. Csak hivatásos katona vehet rész misszión, amihez pedig el kell végezni a ZMNE-t. Leghamarabb a katonaorvosokat, harckocsizókat és lövészeket kérik fel misszióra.”


Hát te olyan hüłye vagy mint két pár katonai bakancs. A ZMNE tiszteket képeznek. Tudod mi az a tiszt csak kérdezem??

Külföldi missziókban pedig szolgálnak tiszthelyettesek és zászlósok is. Egy csomó szerződéses katona szolgál kint missziókban. Szerződéses nem keverendő össze a hivatásossal.

Tudod mi a tiszthelyettes? őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester

Tudod mi a zászlós? zászlós, törzszászlós, főtörzszászlós


Leléphetsz!

2012. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pest megyébem lakom a keleti pályaudvar és a szolnoki vonal kb pont közepén és nem tudom hol találnék jó iskolákat nem is köteéező hogy eljuthassak csak a jó fizetés azért és hogy jó legyen a suli :)
2012. jan. 5. 17:34
 7/14 A kérdező kommentje:
na nem is a legfontosabb hogy külföldre eljuthassak csak ha végeztem az érettségivel hogyan tovvábbmerre melyik katonai suli :\ szar átlaggal
2012. jan. 5. 17:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Bemész egy toborzó irodába és megkérdezed.

Érettségi után simán beállhatsz szerződéses katonának. Aztán mész kiképzésre. Többet suliba nem is kell járnod (max olyan okításra ahova honvédség küld). De tábornok nem lesz belőled.

[link]

2012. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent :) még g yutolsó kérdés milyen fizetéssel jár ez ? vagy hogy vannak a szerzősésesnél a fizetések ?
2012. jan. 5. 17:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el a linket. Ott le van írva minden. Milyen jutattások pótlékok vannak.

Kezdőként úgy kb 90et kapsz majd készhesz. (Persze függ mit csinálsz és hol)

2012. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!